به روز شده: 18 ساعت و 30 دقیقه قبل
کد مطلب: 50525
زمان انتشار: سه شنبه 4 خرداد 1395 - 15:16:20

الوندی: حفظ حقوق کودکان خانواده‌های زندانی در اولویت است

الوندی: حفظ حقوق کودکان خانواده‌های زندانی در اولویت است
کودکان  - دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک گفت: کودکان خانواده‌های زندانی مانند همه کودکان ایران حقوقی را از لحاظ زیستی، بهداشتی و آموزشی دارند ضمن اینکه این گونه کودکان به دلیل شرایط ویژه خانوادگی نیازمند حمایت بیشتری هم هستند.

به گزارش فارس، مظفر الوندی در خصوص حقوق کودکانی که یکی از والدین و یا هر دو آنها زندانی هستند، گفت: مطابق قانون اطفال زیر 2 سال همراه با مادران خود در زندان به سر می‌برند و پس از اینکه به سن 2 سالگی رسیدند در صورت نداشتن سرپرست به بهزیستی سپرده می‌شوند.

وی افزود: در همین راستا سازمان زندان‌ها اقدامات خوبی را انجام داده و مهد کودک‌هایی را در اکثر زندان‌های کشور راه‌اندازی کرده تا کودکانی که تعداد آنها زیاد هم نیست بتوانند تا سن 2 سالگی در کنار مادران خود باشند.

دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک تصریح کرد: این کودکان هم مانند همه کودکان ایران حقوقی را از لحاظ زیستی، بهداشتی و آموزشی دارند ضمن اینکه این گونه کودکان به دلیل شرایط ویژه خانوادگی نیازمند حمایت بیشتری هم هستند.

الوندی تصریح کرد: کاری که ما می‌کنیم بازدید از زندان‌ها و بررسی وضعیت کودکان است. کودکانی که مادران آنها در زندان به سر می‌برند ناگزیر هستند تا سن 2 سالگی را به همراه مادر در زندان باشند.

وی خاطرنشان کرد: مرجع ملی حقوق کودک در برنامه مشترکی که با همه دستگاه‌ها دارد تکالیف سازمان‌ها و نهادها را نسبت به کودکان مشخص کرده و قطعاً تلاش می‌شود تا کودکان خانواده‌های زندانی همچون کودکان کار مورد حمایت و توجه هر چه بیشتر مسئولان قرار گیرند تا از لحاظ وضعیت بهداشتی و آموزشی با مشکلی مواجه نشوند.

کلید واژه: حقوق کودکان
کد مطلب: 50525
زمان انتشار: سه شنبه 4 خرداد 1395 - 15:16:20
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5-3

دیگر مطالب