به روز شده: 10 ساعت و 55 دقیقه قبل
کد مطلب: 50527
زمان انتشار: چهارشنبه 5 خرداد 1395 - 07:55:26

مدیر کل فرهنگی آموزش و پرورش: هر دانش‌آموز در تابستان یک مهارت می‌آموزد

مدیر کل فرهنگی آموزش و پرورش: هر دانش‌آموز در تابستان یک مهارت می‌آموزد
کودکان  - مدیرکل فرهنگی و هنری وزارت آموزش و پرورش از آمادگی 20 هزار پایگاه تابستانه برای شروع برنامه‌های غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان خبر داد و اظهار کرد: امسال هر دانش آموز یک مهارت را در تابستان می‌آموزد.

به گزارش ایسنا،مهدی علی اکبرزاده با بیان اینکه تابستان امسال در کنار برنامه‌های مربوط به ساماندهی اوقات فراغت دانش آموزان، 20 هزار پایگاه تابستانی متشکل از مدارس، هنرستان‌ها، کانون‌های پرورش فکری، کانونهای فرهنگی و تربیتی، اردوگاه‌ها و سایر فضاهایی که برای انجام فعالیتهای پرورشی مناسب هستند تدارک دیده‌ایم.

 وی افزود: کمیته مربوطه تشکیل و دستورالعمل اوقات فراغت تهیه و به استانها ابلاغ شده است. ریاست کمیته های اوقات فراغت بسیاری از استان‌ها بر عهده استاندار است و جلسات خوبی در این زمینه برگزار شده و اکنون آمادگی لازم برای اجرای برنامه‌های غنی سازی اوقات فراغت وجود دارد.

 مدیرکل فرهنگی و هنری وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه در این مراکز فعالیتهای مختلف فرهنگی، هنری، قرآنی، ورزشی، مهارت آموزی و اجتماعی انجام خواهد شد اظهار کرد: شعار "هر دانش آموز، یک مهارت" برای پایگاه‌ها درنظر گرفته شده و دانش آموزان در طول تابستان حداقل یک مهارت را می آموزند.

 علی اکبرزاده افزود: چهار میلیون نفر در پایگاههای تابستانی در سال گذشته شرکت کردند و امیدواریم امسال هم استقبال خوب باشد البته باید مدنظر داشت که تشکل های دانش آموزی نیز برنامه‌های مختلفی را برای تابستان برنامه ریزی کرده‌اند.

 وی گفت: امسال به پایگاهها توصیه کردیم رشته‌های مهارتی را افزایش دهند زیرا در هر سال علاقه دانش آموزان تغییر می کند و باید متناسب با آن برنامه‌ریزی کرد.

کلید واژه: حقوق کودکان - آموزش
کد مطلب: 50527
زمان انتشار: چهارشنبه 5 خرداد 1395 - 07:55:26
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 7+2

دیگر مطالب