به روز شده: 10 دقیقه قبل
کد مطلب: 50607
زمان انتشار: یکشنبه 9 خرداد 1395 - 14:53:59

طرح پیشگیری از آزار جنسی کودکان بزودی رونمایی می شود

 طرح پیشگیری از آزار جنسی کودکان بزودی رونمایی می شود
کودکان  -  مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری تهران گفت: طرح پیشگیری از آزار جنسی کودکان و دانش آموزان تدوین شده و بزودی رونمایی می شود.

به گزارش ایرنا، سیاوش شهریور روز یکشنبه در حاشیه نشست کارگروه فرهنگی و اجتماعی استان تهران در جمع خبرنگاران افزود: این طرح با آموزش معلمان و آموزش یاران پیش دبستانی و مهدکودک ها اجرایی می شود.
وی گفت: هدف از تدوین این طرح آموزش بخش بزرگی از جامعه دانش آموزی و کودکان استان برای پیشگیری و محافظت از آزارهای جنسی است.
شهریور با اشاره به اینکه اقدامات خوبی در حوزه پیشگیری و مقابله با آسیب های اجتماعی در استان تهران در حال انجام است تصریح کرد: طرح پیشگیری از آزار جنسی کودکان برای تصویب و دریافت اعتبارات لازم به شورای برنامه ریزی و توسعه استان ارجاع شد.
مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری تهران با اشاره به تلاش های استاندار در راستای کنترل آسیب های اجتماعی استان و اجرایی شدن طرح جمع آوری معتادان متجاهر خاطرنشان کرد: اقدامات انجام شده در این حوزه برای مردم قابل مشاهده است و باید با عزمی راسخ ادامه یابد.
شهریور به موضوع مهم مسئولیت اجتماعی شرکت ها و سازمان های غیردولتی در حمایت از نهاد خانواده اشاره و اظهار کرد: شرکت های بزرگ غیردولتی در ایران نیز باید همچون سایر کشورهای جهان برای پبشگیری و درمان آسیب های اجتماعی مداخله کنند.
وی گفت: برای مثال بنیاد گیتس سالانه هزاران نفر را در آفریقا زیر حمایت بهداشتی و آموزشی خود قرار می دهد.
شهربور به دستور رهبر معظم انقلاب در سال جاری به سران قوا و مدیران ارشد کشور درخصوص شناخت، بررسی و تدوین راهکارهایی برای پنج آسیب اجتماعی بزرگ کشور اشاره کرد و افزود: طلاق، اعتیاد، فساد و فحشا، حاشیه نشینی و مناطق حاد پنج آسیب مورد تاکید رهبری بودند.
مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری تهران با اشاره به اینکه براساس دستور رهبر معظم انقلاب شورای اجتماعی کشور به ریاست رئیس جمهوری تشکیل می شود اظهار کرد: به دنبال آن هستیم که مشکلات و آسیب های اجتماعی استان تهران را در مراجع بالادست از جمله این شورا طرح کنیم تا کمک های اعتباری لازم را برای قطب عظیم جمعیتی کشور فراهم کنیم.
شهریور با تاکید بر اینکه همه دست اندرکاران نظام جمهوری اسلامی باید در حوزه پیشگیری و مقابله با آسیب های اجتماعی مداخله کنند یادآور شد: نیروی انتظامی، شهرداری، آموزش و پرورش، بهزیستی و استانداری باید به این حوزه ورود کنند.
وی تاکید کرد: برش استانی سند ملی کاهش و کنترل آسیب های اجتماعی کشور اکنون در تهران در حال اجراست.

کلید واژه: کودک آزاری
کد مطلب: 50607
زمان انتشار: یکشنبه 9 خرداد 1395 - 14:53:59
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5-4

دیگر مطالب