به روز شده: 16 ساعت و 25 دقیقه قبل
کد مطلب: 50649
زمان انتشار: سه شنبه 11 خرداد 1395 - 14:06:48

افزایش فقر در آلمان و تاثیرات آن بر کودکان

کودکان  - نتایج یک بررسی از افزایش چشمگیر فقر دربین کودکان زیر ۱۵ سال در آلمان در سال ۲۰۱۵ نسبت به سال قبل از آن خبر می‌دهد.

به گزارش تسنیم، به نقل از نشریه "فوکوس" آلمان، نتایج یک بررسی نشان می دهد که  از هر هفت کودک آلمانی یک نفر وابسته به کمک های اجتماعی ناچیز موسوم به هارتس 4 هستند.

این نتیجه یک ارزیابی آماری "سابین زیمرمن" یکی از نمایندگان حزب چپ پارلمان آلمان است که درآستانه اول ژوئن (فردا) که روز بین المللی کودکان است منتشر شده است.

بر این اساس، سال گذشته حدود 1.54 میلیون کودک زیر 15 سال وابسته به کمک های اجتماعی ناچیز موسوم به هارتس 4 بودند که تعداد آن ها حدود 30 هزار نفر بیش از سال قبل از آن بود. این آمارها از طرف آژانس فدرال اشتغال آلمان ارائه شده است.

بر اساس این گزارش در بعضی مناطق آلمان شرایط بسیار بدتراست. در پایان سال 2015 در برمن و برلین تقریبا از هر سه کودک زیر پانزده سال (31.5 درصد) یک نفر وابسته به کمک های هارتس چهار بودند.

در ایالت "زاکسن آنهالت" 21.8 کودکان زیر پانزده سال و در هامبورگ 20.4 درصد چنین وضعیتی داشتند. در مجموع در شرق آلمان 20.3 درصد کودکان زیر پانزده سال وابسته به این کمک ها بودند و در غرب آلمان 13 درصد چنین شرایطی را داشتند. بیشترین افزایش فقر کودکان نسبت به سال قبل در برمن با 2.1 درصد رشد وجود داشت.

به گفته "زیمرمن"، در مسئله فقر کودکان مسئله فقر والدین و تاثیرات آن بر کودکان مطرح است.

وی با اشاره به مسئله کمبود جایگاه های شغلی برای خانواده ها این انتقاد را به دولت ائتلافی آلمان وارد کرد که اقدامات کمی علیه این چالش که سال هاست شناخته شده است انجام می دهد.

کلید واژه: حقوق کودکان - آلمان
کد مطلب: 50649
زمان انتشار: سه شنبه 11 خرداد 1395 - 14:06:48
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 8-2

دیگر مطالب