به روز شده: 8 ساعت و 18 دقیقه قبل
کد مطلب: 50756
زمان انتشار: چهارشنبه 19 خرداد 1395 - 09:25:46

فرحزاد تهران زیر ذره بین مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک

فرحزاد تهران زیر ذره بین مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک
کودکان  - دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک، از برگزاری جلسه هماهنگی با مسئولین نیروی انتظامی و سمن های فعال در زمینه حقوق کودکان، به منظور رفع مشکلات منطقه فرحزاد تهران خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر به نقل از روابط عمومی وزارت دادگستری، مظفر الوندی دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک، از برگزاری جلسه هماهنگی با مسئولین نیروی انتظامی و سمن های فعال در زمینه حقوق کودکان، به منظور رفع مشکلات منطقه فرحزاد تهران خبر داد.
وی در این رابطه گفت: پیرو بازدید اسفندماه سال گذشته کارگروه پایش و ارزیابی مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک از منطقه فرحزاد تهران و تقدیم گزارش به وزیر دادگستری، ریاست این مرجع، ایشان دستور دادند موضوعات مطروحه در گزارش در جلسه ای با حضور مسئولان امر پیگیری شود.
الوندی ادامه داد: این جلسه با هماهنگی نماینده ناجا در شورای هماهنگی مرجع، در روز سه شنبه در دفتر فرماندهی ناجا در استان تهران و با حضور جانشین فرماندهی تهران و سایر مسئولان ذیربط ناجا و نیز مدیران سمن های فعال در منطقه فرحزاد و نماینده وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد.
وی با تشریح موضوعات مطرح شده در جلسه اظهار داشت: در این جلسه محورهای گزارش بازدید را طرح و نمایندگان سمن ها نیز هریک معضلات این منطقه را تشریح نمودند؛ سپس سردار کریمی جانشین فرماندهی ناجای تهران ضمن تقدیر از مرجع ملی و سمن ها، طرح های ناجا را برای مناطق آسیب خیز بویژه فرحزاد را تشریح کرد.
دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک همچنین افزود: در این جلسه نیروی انتظامی به طرح ایجاد پلیس کودک و نوجوان و نیز ایجاد پایگاه های اجتماعی متشکل از مددکاران، قضات و سایر دست اندرکاران اشاره کرد.
وی به پیشنهاداتی که به عنوان دبیر مرجع در این جلسه ارایه کرده اشاره کرد و گفت: در پایان با جمع بندی مباحث پیشنهاداتی مطرح کردیم، از جمله برنامه آشنایی پلیس با حقوق کودک و برگزاری جلسات موسوم به صبحانه کاری مشترک با حضور سمن های فعال و ناجا و نیز برپایی اولین همایش مشترک سمن ها و دست اندرکارن دولتی که مورد موافقت نیز قرار گرفت.
الوندی در خاتمه بین داشت: جانشین فرماندهی نیروی انتظامی استان تهران و نیز نماینده سمن ها در مرجع،بر لزوم پیگیری مصوبات این جلسه و تلاش در جهت رفع معضلات مناطق آسیب خیز تهران تاکید کردند.

کلید واژه: حقوق کودکان
کد مطلب: 50756
زمان انتشار: چهارشنبه 19 خرداد 1395 - 09:25:46
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5+1

دیگر مطالب