به روز شده: 15 ساعت و 10 دقیقه قبل
کد مطلب: 51334
زمان انتشار: دوشنبه 28 تیر 1395 - 15:15:22

برگزاری نشست منطقه ای مراقبت و آموزش کودکی با حضور معاون آموزش و پرورش در مالزی

برگزاری نشست منطقه ای مراقبت و آموزش کودکی با حضور معاون آموزش و پرورش در مالزی
کودکان  - دومین نشست منطقه ای آسیا - اقیانوسیه مراقبت و آموزش اوان کودکی از روز سه شنبه در 'پوترا جایا' پایتخت ستادی مالزی و با حضور معاون وزیر آموزش و پرورش کشورمان برگزار می شود.

به گزارش ایرنا، این نشست سه روزه را 'نجیب تون رزاق' نخست وزیر مالزی به طور رسمی آغاز می کند و 'محمد دیمه ور' معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش جمهوری اسلامی ایران آن شرکت دارد.
این اجلاس بین المللی در ادامه نشست های آموزش جهانی (اینچئون، 2015)، نشست توسعه پایدار سازمان ملل (نیویورک، 2015) و کنفرانس بین المللی کاهش فقر و پیشرفت کودکان (پکن، 2015) با همکاری یونسکو و مالزی برگزار می شود.
نشست مراقبت و آموزش اوان کودکی در حالی در مالزی برگزار می شود که براساس آمار سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی سازمان ملل متحد (یونسکو) 263 میلیون کودک در جهان از تحصیل محروم هستند.
دختران خردسال به مراتب بیش از پسران از رفتن به مدرسه محروم مانده اند.
بیش از یک سوم کودکان جهان که در سن مدارس ابتدایی هستند و از تحصیل محروم مانده اند در کشورهایی زندگی می کنند که در آن ها جنگ و درگیری های نظامی وجود دارد.
از آنجایی که آموزش و مراقبت در نخستین سال های کودکی هدایتگر تحول هایی است که در 15 سال بعد ایجاد می شود، شعار این نشست بین المللی در مالزی 'تحول قدرت اوان کودکی: ابتکارات برای دربرگیری و کیفیت' عنوان شده است.
پیشرفت همه جانبه کودکان و افزایش یادگیری و کسب موفقیت از مولفه های مهم ایجاد تحول در افراد و جوامع محسوب می شود.
فراهم کردن سکویی برای سیاست گذاران ارشد کشورهای آسیا و اقیانوسیه به منظور تبادل تجربیات و درس های آموخته شده در توسعه و اجرا برنامه های 'مراقبت و آموزش اوان کودکی' و بحث و گفت وگو در مورد استراتژی های نوآورانه به منظور کیفیت این قبیل برنامه ها از جمله اهداف این نشست عنوان شده است.
پیش بینی می شود این نشست به صدور بیانیه منطقه ای تحت عنوان 'بیانیه پوتراجایا' که شامل اولویت های منطقه ای و استراتژی هایی برای کسب برخی موفقیت هاست، منجر شود.
این نشست توسط سازمان علمی، فرهنگی و تربیتی سازمان ملل (یونسکو)، صندوق کودکان سازمان ملل (یونیسف) و شبکه منطقه ای آسیا - اقیانوسیه برای اوان کودکی برگزار می شود.
این نشست که به میزبانی دولت مالزی برگزار می شود مورد حمایت مالی وزارت آموزش، فرهنگ، ورزش و فناوری ژاپن، وزارت استراتژی و دارایی کره جنوبی و اتحادیه های جامعه باز قرار دارد.
'محمد دیمه ور' معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش ایران صبح دوشنبه برای شرکت در این اجلاس بین المللی وارد کوالالامپور پایتخت مالزی شد.

کلید واژه: حقوق کودکان - آموزش
کد مطلب: 51334
زمان انتشار: دوشنبه 28 تیر 1395 - 15:15:22
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 6-2

دیگر مطالب