به روز شده: 3 ساعت و 9 دقیقه قبل
کد مطلب: 51473
زمان انتشار: شنبه 9 مرداد 1395 - 16:54:35

بازداشت رئیس شورای علمای بحرین/ بیانیه علمای بحرین درباره جلوگیری از اقامه نماز شیعیان

بازداشت رئیس شورای علمای بحرین/ بیانیه علمای بحرین درباره جلوگیری از اقامه نماز شیعیان
بیداری اسلامی > بحرین  - در پی بازداشت رئیس شورای علمای بحرین ، روحانیون بحرین با صدور بیانیه‌ای جلوگیری از اقامه نماز جمعه در مسجد امام صادق(ع) در منطقه الدراز در نزدیکی شهر منامه پایتخت این کشور را محکوم کردند

به گزارش تسنیم به نقل از شبکه خبری المنار، نیروهای امنیتی بحرین سید مجید المشعل رئیس شورای علمای این کشور را بازداشت کردند.

بر اساس این گزارش، نیروهای امنیتی بحرین به داخل منزل رئیس شورای علمای بحرین هجوم برده سپس اقدام به بازداشت وی کردند.

این در حالی است که روز چهارشنبه گذشته اولین جلسه دادگاه شیخ عیسی قاسم رهبر شیعیان بحرین برگزار شد؛ ولی شیخ قاسم در این جلسه حضور پیدا نکرد.

نظام حاکم بر بحرین شیخ عیسی قاسم را به‌اتهام پول‌شویی محاکمه می‌کند.

بسیاری از منابع در بحرین اعلام کرده‌اند که خاندان حاکم بر این کشور با دستور عربستان اقدام به سرکوب معارضان این کشور کرده است.

همچنین پیش از این نظام بحرین شیخ علی سلمان دبیرکل جمعیت الوفاق بزرگترین جمعیت معارض این کشور  را به 9 سال زندان محکوم کرده بود.

مردم بحرین از سال 2011 علیه نظام حاکم بر این کشور اعتراض کردند و خواستار برقراری عدالت و حق تعیین سرنوشت شدند که خاندان آل خلیفه با استفاده از خشونت این اعتراض‌ها را سرکوب کرد و در نتیجه آن بیش از 150 بحرینی کشته و صدها نفر دیگر نیز زخمی شدند.

بیانیه علمای بحرین در محکومیت اقدامات آل خلیفه

به گزارش شبکه تلویزیونی المنار لبنان، علمای بحرین با صدور بیانیه‌ای جلوگیری از اقامه نماز جمعه در مسجد امام صادق(ع) در منطقه الدراز در نزدیکی شهر منامه پایتخت این کشور را محکوم کردند.

در بیانیه علمای بحرین آمده است: مسئولان همچنان به جلوگیری از برگزاری بزرگترین نماز جمعه شیعیان در مسجد جامع امام صادق(ع) در منطقه الدراز ادامه می‌دهند و جلوی رسیدن خطیب نماز جمعه و نمازگزاران به مسجد را می‌گیرند.

علمای بحرین این اقدام را "تعدی آشکار به یک فریضه دینی و نقض آشکار آزادی دینی و اقدام علیه شیعیان" دانستند.

در بخش دیگری از بیانیه آمده است: ما این اقدامات مغایر با شریعت اسلامی و همه منشورهای حقوق بشر را محکوم و بر حق شیعیان در انجام فرایض و شعائر دینی خود ــ بدون هرگونه دیکته و شروط مسئولان ــ تأکید می‌کنیم.

رژیم ٖآل خلیفه دیروز جمعه در روز همبستگی جهانی با ملت بحرین از برگزاری نماز جمعه در الدراز زادگاه آیت الله شیخ عیسی قاسم روحانی بارز شیعه این کشور جلوگیری کرد.

رژیم بحرین همچنین اجازه نداد «محمد صنقور» امام جماعت مسجد امام صادق(ع) وارد این مسجد شود.

شهروندان بحرینی در پی ممانعت رژیم آل خلیفه از برگزاری نماز جمعه در الدراز، تظاهرات کردند.

هزاران نفر با برگزاری تظاهرات در منطقه الدراز در غرب منامه، ادامه ظلم و ستم دینی از سوی رژیم آل خلیفه را محکوم کردند.

حمد بن عیسی آل خلیفه پادشاه بحرین چندی پیش با صدور فرمانی حکم سلب تابعیت آیت شیخ عیسی قاسم روحانی برجسته این کشور را تأیید کرد.

این اقدام رژیم آل خلیفه با واکنش‌های داخلی و بین‌المللی بسیاری همراه شده است و بحرینی‌ها در واکنش به آن خواستار برگزاری تظاهرات گسترده شدند.

بحرین از 14 فوریه سال 2011 میلادی شاهد انقلاب مردمی علیه رژیم آل خلیفه است. مردم خواهان آزادی، برقراری عدالت و رفع تبعیض و روی کار آمدن نظامی منتخب در کشورشان هستند.


کلید واژه: شیعیان بحرین
کد مطلب: 51473
زمان انتشار: شنبه 9 مرداد 1395 - 16:54:35
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 9+1

یادداشت
۴۰ سال پیروزی
۴۰ سال پیروزی
سیدعبداله متولیان
نمایش اقتدار یمنی‌ها
نمایش اقتدار یمنی‌ها
سید هادی سیدافقهی
یمن، مرگ خاموش یک ملت
یمن، مرگ خاموش یک ملت
محسن پاک آئین