به روز شده: 4 ساعت و 42 دقیقه قبل
کد مطلب: 51550
زمان انتشار: چهارشنبه 13 مرداد 1395 - 15:50:20

اظهارات نماینده شیخ عیسی قاسم در همایش گرامیداشت روز حقوق بشر اسلامی

اظهارات نماینده شیخ عیسی قاسم در همایش گرامیداشت روز حقوق بشر اسلامی
حقوق بشر  > جهان  - نماینده شیخ عیسی قاسم گفت: کار عملی غرب با تئوری حقوق بشری که تدوین کرده اند همخوانی و سازگاری ندارد ،اساس حقوق بشر در اسلام است و ما تلاش جمهوری اسلامی ایران را در پی ریزی اصول حقوق بشر گرامی می داریم که سومین جایزه حقوق بشر را به شیخ عیسی قاسم اهدا می‌کنند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، حجت الاسلام شیخ عبدالله دقاق نماینده شیخ عیسی قاسم در گرامیداشت روز حقوق بشر اسلامی و کرامت انسانی گفت: خداوند متعال در قرآن کریم می فرمایند همانا که ما بنی آدم را کرامت بخشیدیم،مشاهده می کنید اسلام عظیم و قرآن مجید ماموریت تضمین کرامت انسانی و حقوق بشر را گوشزد کرده و اساس حقوق بشر در اسلام است نه غرب.

وی در توضیح حقوق بشر غربی تاکید کرد: باید بدانیم که غربی‌ها در تئوری چه می‌کنند و چه می گویند و در عمل چگونه رفتار می‌کنند. در تئوری اصل حقوق بشر در غرب بعد از انقلاب فرانسه مطرح شد انقلاب فرانسه برقرار و پایه های دموکراتیک را پی ریزی  کرد. اساس آن هم علیه دین و دین داران و علمای دین برپا شد، در آن زمان اصول حقوق بشر را علیه دین مطرح شد و اولین کسانی که از حقوق بشر انتقاد کردند کاتالیک‌ها بودند.

 نماینده شیخ عیسی قاسم افزود: در عمل نیز می بینیم که اندونزی را مستعمره خود قرار داده است در حالی که تعداد جمعیت اندونزی از تعداد جمعیت کل اروپا بیشتر بوده  و هست، همچنین انگلیس در شبه قاره هند و فلسطین اشتغالی همین کارها را کردند عملکرد غرب اینچینن است.

وی تصریح کرد: کار عملی آنها مطابق با تئوری حقوق بشری که تدوین  کرده اند همخوانی و سازگاری ندارد ،اساس حقوق بشر در اسلام است و ما تلاش جمهوری اسلامی ایران را در پی ریزی اصول حقوق بشر گرامی می داریم که سومین جایزه حقوق بشر را به شیخ عیسی قاسم اهدا می‌کنند.

 حجت الاسلام شیخ عبدالله دقاق در خصوص برخورد آل خلیفه با آیت الله عیسی قاسم گفت: منزل شیخ عیسی قاسم تحت محاصره است و مردم در چهل و پنجمین روز محاصره‌ای که علیه منزل ایشان برگزار شده تحصن کرده اند. مردم 24 ساعته در اطراف منزل وی تحصن می کنند و ایشان علامه مجاهد است که تحت محاصره قرار دارد.

در ادامه اظهار داشت: شیخ عیسی قاسم  کتابی 1200 صفحه ای نوشته اند که در آن عنوان شده که حقوق بشر در اسلام چگونه است. تاریخ ، مواعظ وی را با حروف و کلمات نورانی ثبت خواهد کرد که همزیستی مسالمت آمیز را در بحرین پی ریزی کرده است؛ اما این رژیم در این رابطه حماقت می‌کند و اگر کشتی غرق شود همه غرق خواهند شد.

حجت الاسلام دقاق در پایان اظهاراتش گفت: از همه سازمان‌های بین المللی مانند سازمان ملل و سازمانهای همکاری های اسلام و اتحادیه عرب و اروپا دعوت می کنم تا اندیشه های این رادمرد را تحت این عنوان و شعار که وی چگونه به حقوق بشر چه در دین و چه در عمل می نگرد را ارزیابی کنند .

کد مطلب: 51550
زمان انتشار: چهارشنبه 13 مرداد 1395 - 15:50:20
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 6+4

دیگر مطالب
گفتگو
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
یک وکیل دادگستری مطرح کرد؛
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
سکینه سادات پاد
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد