به روز شده: 9 ساعت و 15 دقیقه قبل
کد مطلب: 51551
زمان انتشار: چهارشنبه 13 مرداد 1395 - 16:00:03

آرزو مرالی: دولت ها باید در راستای حقوق بشر اسلامی گام بردارند

آرزو مرالی: دولت ها باید در راستای حقوق بشر اسلامی گام بردارند
حقوق بشر  - برنده سومین جایزه حقوق بشر اسلامی گفت: وظیفه مسلمانان است که از شرافت و کرامت انسانی دفاع کنند. امروز یکی از روزهای مهم است حقوق بشر اسلامی حقی است که باید توقع داشته باشیم که دولت ها درراستای هدف آن قدم بردارند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، آرزو مرالی دبیر کل تحقیقات کمیسیون حقوق بشر اسلامی لندن و برگزیده سومین جایزه حقوق بشر اسلامی در همایش روز حقوق بشر اسلامی گفت: به ما مکررا توسط آمریکا و اروپا و غربی ها گفته شده که آنها می توانند حقوق بشر را تضمین کنند.

وی افزود: این گفتمان فرمی جدید برای محروم کردن حقوق سایرین از حقوقی که دارند و می توانند داشته باشند، است. ما در حقوق بشر اسلامی باید به تمام این موضوع ها بپردازیم و این تنها شامل حقوق بشر برای مسلمانان نمی شود بلکه برای تمام ادیان بشر است.

برنده سومین جایزه حقوق بشر اسلامی افزود: تلاش ما باید برای حقوق بشر اسلامی و ایجاد ایده هایی برای شرافت و کرامت انسانی باشد، کرامتی که خداوند سبحان دروجود بشر قرار داده است.

وی در اامه افزود: این وظیفه مسلمانان است که از این شرافت و کرامت دفاع کنند. امروز یکی از روزهای مهم است حقوق بشر اسلامی حقی است که باید توقع داشته باشیم که دولت ها درراستای هدف آن قدم بردارند.

مرالی در پایان اظهارتش گفت: اما این وظیفه دولت ها به تنهایی نیست مردم مسلمان نیز باید تعریفی از این حقوق داشته باشند این فقط با شخص افراد اتفاق نمی افتد و درراستای تلاش دسته جمعی مسلمانان امکان پذیر است.

کد مطلب: 51551
زمان انتشار: چهارشنبه 13 مرداد 1395 - 16:00:03
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 7-2

دیگر مطالب
گفتگو
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد