به روز شده: 2 ساعت و 44 دقیقه قبل
کد مطلب: 52457
زمان انتشار: چهارشنبه 7 مهر 1395 - 11:36:06

مرکل: اروپا نباید درهای خود را به روی پناهجویان مسلمان ببندد

حقوق بشر  > جهان  - صدر اعظم آلمان گفت اعضای اتحادیه اروپا باید پناهجویانی را که از تروریسم و جنگ‌های داخلی فرار کرده‌اند، فارغ از اینکه چه مذهبی دارند، بپذیرند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه، آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان در نشست مطبوعاتی با نجیب رزاق، نخست وزیر مالزی اعلام کرد که اروپا باید مسئولیت بشردوستانه خود را برعهده گیرد و براساس ارزش‌های مشترک از آزادی مذهب دفاع کند.

مرکل در پاسخ به سوال خبرنگاری اعلام کرد: ما باید تعهدات بشردوستانه خود را در قبال پناهجویانی که از جنگ داخلی در سوریه و یا از دست داعش در عراق فرار کرده‌اند اجرا کنیم.

وی ادامه داد: ما هیچ گونه تبعیضی میان مسیحیان و مسلمانان قائل نمی‌شویم. ما نمی‌گوییم که این گروه مورد حمایت ما قرار دارند یا گروه دیگر . من فکر می‌کنم این مساله باید در سیاست هر یک از اعضای اتحادیه اروپا برجسته شود. این عقیده من است و من به این اعتقاد خود ادامه خواهم داد.

در حال حاضر کشورهای اروپای شرقی مانند اسلواکی، مجارستان ولهستان از پذیرش پناهجویان مسلمان از ایتالیا، یونان و ترکیه سر باز می‌زنند و پیشنهاد دادند که به جای پناهجویان مسلمان تعداد محدودی از پناهجویان مسیحی را بپذیرند.

با وجود امضای توافق در شورای اتحادیه اروپا سال گذشته مبنی بر اسکان دوباره 160 هزار پناهجو از ایتالیا و یونان توسط کشورهای اروپایی تنها پنج هزار نفر تا کنون توانستند در کشورهای دیگر اروپایی فرصت اسکان مجدد به دست آورند.

مرکل در بخش دیگری از اظهاراتش با ابراز نگرانی نسبت به وضعیت بد انسانی در سوریه از حملات هوایی توسط دولت سوریه انتقاد کرد.

وی با متهم کردن دولت سوریه گفت: آنچه که در حلب اتفاق می‌افتد یک خشونت ظالمانه علیه مردم سوریه است و این کاملا غیرقابل قبول است.

صدراعظم آلمان با ابراز تاسف نسبت به شکست در توقف درگیری‌ها در سوریه گفت: بسیار مهم است که تلاش‌ها برای دستیابی به یک توافق آتش بس که در عمل نیز به طور کامل اجرا شود، ادامه یابد.

کد مطلب: 52457
زمان انتشار: چهارشنبه 7 مهر 1395 - 11:36:06
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5-1

دیگر مطالب
گفتگو
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد