به روز شده: 12 ساعت و 28 دقیقه قبل
کد مطلب: 52475
زمان انتشار: چهارشنبه 7 مهر 1395 - 13:51:45

رئیس اف‌.بی.آی: امنیت غرب با تهدید بی‌سابقه‌ "مهاجرت تروریستی" روبه‌روست

رئیس اف‌.بی.آی: امنیت غرب با تهدید بی‌سابقه‌
حقوق بشر  > جهان  - رئیس اف بی آی در جلسه استماع کنگره گفت، گرچه آمریکا در آستانه نابودی خلافت خودخوانده داعش است اما این شبه‌نظامیان از خاورمیانه رانده ‌شده و در کشورهای دیگری مستقر خواهند شد تا مرتکب اعمال وحشتناکی ‌شوند.


به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، جیمز کومی، رئیس اداره تحقیقات فدرال آمریکا اف بی آی گفت: در دو یا پنج سال آتی شاهد نوعی مهاجرت تروریستی خواهیم بود که قبلا هرگز شاهد آن نبوده‌ایم. تمام قاتلان داعش در میادین نبرد کشته نمی‌شوند.

در جلسه پرسش و پاسخ کنگره، جی جانسون، وزیر امنیت داخلی آمریکا و نیکولاس راسموسن، مدیر مرکز ملی مقابله با تروریسم نیز حضور داشتند. جانسون نیز هشدار داد که تهدیدات تروریستی تکامل یافته و حملات پیشین مستقیما به دست تروریست‌ها انجام می‌شد اما الان افرادی با الهام از ایدئولوژی تروریستی به تنهایی دست به اجرای حملاتی می‌زنند.

وزیر امنیت داخلی آمریکا تاکید کرد، تهدیدات تروریستی از جانب افراد خود افراطی‌شده چالش‌های پیچیده‌ای را پیش روی امنیت قرار می‌دهد. به گفته او چنین حملاتی به سختی قابل ردگیری هستند.

به تازگی فاش شده است که اف بی آی در حال نظارت روی حدود 1000 آمریکایی‌ است که گمان می‌برد با تبلیغات تروریستی افراطی شده‌اند.

مدیر مرکز ملی مقابله با تروریسم آمریکا هم هشدار داد که گرچه آمریکا در حال شکست داعش در عراق و سوریه است اما تهدیدی که القاعده و سایر متحدان آن ایجاد می‌کنند، همچنان مستحکم است. با این حال، جیمز کومی تاکید کرد که حضور شبه‌نظامیان داعش تهدید بسیار بیشتری نسبت به القاعده محسوب می‌شود.

در همین حال سناتورهای جمهوری‌خواه جیمز کومی را تحت فشار قرار دارند تا بدانند که آیا کارهای بیشتری می‌شد برای جلوگیری از اقدامات اخیر خشونت‌طلبانه از جمله در کلوب شبانه اورلاندو و یا بمبگذاری منهتن انجام داد یا خیر. کومی گفت که زمانی که اف بی آی مرتکب اشتباهاتی شود به  آن اذعان می‌کند اما او معتقد بود که کار دیگری غیر از اقدامات پیشین نمی‌توانسته انجام شود.

این سوال به دلیل این مطرح شد که اف بی آی چندین سال پیش از عمر متین مهاجم در تیراندازی اورلاندو بازجویی کرده بود و او مظنون محسوب می‌شده است. اف بی آی همچنین سال 2014 درباره مهاجم بمبگذار منهتن هم که شهروند آمریکایی متولد افغانستان بود، تحقیقاتی به عمل آورده بود.

کد مطلب: 52475
زمان انتشار: چهارشنبه 7 مهر 1395 - 13:51:45
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5+3

دیگر مطالب
گفتگو
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد