به روز شده: 10 دقیقه قبل
کد مطلب: 52479
زمان انتشار: چهارشنبه 7 مهر 1395 - 14:46:07

جشن عاطفه ها 10 مهر به مدرسه ها می رود

کودکان  - معاون توسعه مشارکتهای مردمی کمیته امداد امام خمینی از برگزاری جشن عاطفه ها در مدارس سراسر کشور در روز شنبه 10 مهرماه خبرداد.

به گزارش ایرنا، علی محمد ذوالفقاری در آیین انعقاد تفاهمنامه با حمید رضا کفاش، معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش که به منظور تکریم دانش آموزان نیازمند و توسعه و ترویج فرهنگ انفاق، برگزار شد، این مطلب را عنوان کرد.
وی همچنین با تاکید بر لزوم تکریم دانش آموزان تحت حمایت و نیازمند در جشن عاطفه هاگفت: گسترش همکاری موثر و مستمر برای کمک به امور دانش آموزان نیازمند، نشر و ترویج فرهنگ احسان و نوع دوستی و انفاق در بین دانش آموزان و ایجاد برقراری عدالت اجتماعی از اهداف این تفاهم است.
وی به تعهدات کمیته امداد و وزارت آموزش و پرورش در کمک به دانش آموزان نیازمند اشاره کرد و افزود: بهره مندی از ظرفیت های سایر تشکل های دانش آموزی، ارائه طرحهای فرهنگی و اجتماعی، نیازسنجی دقیق از احتیاج های دانش آموزان و نظارت بر توزیع عادلانه کمکهای جمع آوری شده و برگزاری مراسم تجلیل از نونهالان خیر کشوری از جمله این تعهدات است.
ذوالفقاری با اشاره به نحوه هزینه کرد کمک های نقدی و غیر نقدی جمع آوری شده، یادآور شد: کمک های نقدی و غیرنقدی جمع آوری شده در مدارس با نظارت کمیته امداد و سازمان دانش آموزی برای رفع نیازمندی های دانش آموزان همان مدرسه (پوشاک، نوشت افزار و مساعدت مالی) هزینه می شود.
وی با بیان اینکه در مرحله نخست جشن عاطفه ها تا کنون 250 میلیارد ریال کمکهای مردمی ثبت شده است، خاطر نشان کرد: کمیته امداد برای نخستین بار همزمان با برگزاری جشن عاطفه ها و پیش از شروع آغاز سال تحصیلی با پرداخت 110میلیارد ریال از محل اعتبارات این نهاد نسبت به تامین بخشی از هزینه های تحصیلی دانش آموزان تحت حمایت اقدام کرده است.
امسال برای نخستین بار چادرها جشن عاطفه ها در کشور برپا، نشد و کمیته امداد امام خمینی از منایع داخلی اش ملزومات دانش آموزان پیش از آغاز سال تحصیلی در اختیار دانش آموزان نیازمند قرار گذاشت.
همچنین قرار است مرحله دوم این جشن در تاریخ دهم مهرماه در مدارس سراسر کشور برگزار شود.
هدف از برگزاری مرحله دوم جشن عاطفه ها در مدارس آموزش بخشش و نوع دوستی به دانش آموزان است.

کلید واژه: حقوق کودکان - آموزش
کد مطلب: 52479
زمان انتشار: چهارشنبه 7 مهر 1395 - 14:46:07
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5+2

دیگر مطالب