به روز شده: 1 ساعت و 52 دقیقه قبل
کد مطلب: 52629
زمان انتشار: سه شنبه 13 مهر 1395 - 12:09:02

عفو بین الملل توافق های نامعتبر اروپایی ها را برای ورود پناهجویان محکوم کرد

حقوق بشر  > جهان  - سازمان عفو بین الملل نبود رهبری از سوی کشورهای ثروتمند برای کنترل بحران پناهجویان را عامل بدتر شدن این بحران ارزیابی کرد و توافق ها از سوی اتحادیه اروپا را برای محدود کردن ورود پناهجویان «نامعتبر» دانست و امضای این توافق ها را محکوم کرد.

به گزارش ایرنا به نقل از تارنمای روزنامه ایرلندی «ایریش اگزماینر»، در این گزارش بر این حقیقت تاکید می شود که لبنان با داشتن جمعیتی به اندازه ایرلند، میزبان بیش از یک میلیون و 100 هزار نفر پناهجوی سوری است.
«کولم اوگورمان/ Colm O'Gorman» مدیر اجرایی عفو بین الملل در این زمینه گفت: اتحادیه اروپا باید در رابطه با بحران پناهجویان مسئولیت پذیرتر باشد. سیاست اتحادیه اروپا در احداث دیوارهای بلند و احداث سیم خاردار برای جلوگیری از ورود پناهجویان شکست خورده است.
وی افزود: ما شاهد مرگ هزاران نفر از پناهجویان در دریای مدیترانه و نقض حقوق بشر در نتیجه آن و به تازگی امضای شوکه کننده ترین توافق ها از سوی اتحادیه اروپا بوده ایم. یکی از تازه ترین مصادیق آن توافقی است که این اتحادیه با ترکیه امضا کرد. اما اکنون اتحادیه اروپا به دنبال توافق های واقعا نامعتبری برای محدود کردن هجوم مهاجران و پناهجویان با کشورهایی همچون لیبی و سودان است.
به گزارش ایرنا، از زمان بروز بحران مهاجرت در ابتدای سال گذشته میلادی شمار زیادی از شهروندان سوری، افغان و عراقی یا برخی از اتباع کشورهای فقیر آفریقایی به امید یافتن سرپناهی امن راهی اروپا شده اند که بسیاری از آنها در نتیجه عبور از مسیرهای دریایی خطرناک جان خود را از دست داده اند.
گارد ساحلی ایتالیا روز گذشته گزارش داد بیش از 6 هزار پناهجو از دریای مدیترانه را نجات داده است که یکی از بالاترین ارقام نجات یافته گان فقط در یک روز بوده است.

کد مطلب: 52629
زمان انتشار: سه شنبه 13 مهر 1395 - 12:09:02
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 6+3

دیگر مطالب
گفتگو
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد