به روز شده: 13 ساعت و 27 دقیقه قبل
کد مطلب: 52631
زمان انتشار: سه شنبه 13 مهر 1395 - 13:14:24

یونیسف: یک پنجم کودکان کشورهای در حال توسعه در فقر بسیار شدید زندگی می کنند

یونیسف: یک پنجم کودکان کشورهای در حال توسعه در فقر بسیار شدید زندگی می کنند
کودکان  - گزارش های «صندوق کودکان سازمان ملل متحد» (یونیسف) و «بانک جهانی» حاکیست نزدیک به یک پنجم از کودکان ساکن کشورهای در توسعه در فقر بسیار شدید زندگی می کنند، که نیمی از آنها در زیر صحرای بزرگ آفریقا و بیش از یک سوم از آنها در جنوب آسیا ساکن هستند.

به گزارش ایسنا، پایگاه خبری سی ان ان با انتشار این خبر افزود: بر اساس این گزارش این کودکان که جمعیت آنها در حدود 385 میلیون نفر است روزانه نزدیک به یک دلار و 90 سنت یا کمتر درآمد دارند.
«آنتونی لیک» مدیر اجرایی یونیسف در این باره گفت 'کودکان نه تنها بیشتر در معرض زندگی در فقر بسیار شدید هستند، بلکه اثرات فقر بسیار بیشتر آنها را تحت تاثیر قرار می دهد. در این میان کودکان کم سن و سال بیش از همه و بسیار بدتر از دیگران آسیب می بینند و رشد ذهنی و جسمی آنها صدمه می بیند'.
یکی از اهداف اعلامی سازمان ملل این است که تا سال 2030 فقر را ریشه کن کند.
به گزارش ایرنا، یونیسف پیشتر نیز اعلام کرده بود که 50 میلیون کودک در جهان در خاک سرزمینی خود زندگی نمی کنند و آواره هستند.
همچنین براساس گزارش این سازمان بین المللی در سال 2015، 31 میلیون کودک پناهجو و 17 میلیون آواره در داخل کشورها به ثبت رسیده و 28 میلیون کودک خانه های خود را به دلیل خشونت و نزاع های داخلی در کشورها ترک کرده و نیازمند کمک های انسانی و خدمات اساسی هستند.
یونیسف تاکنون گزارش های مختلفی در باره وضع کودکان پناهجو و آواره و کشته و زخمی در جنگ های خاورمیانه و آفریقا بخصوص عراق، سوریه،فلسطین، لیبی، نیجریه، سودان ارائه داده است. همچنین پیشتر اعلام کرد که از هر پنج کودک عراقی یکی با خطر مرگ مواجه است.

کلید واژه: حقوق کودکان - یونیسف
کد مطلب: 52631
زمان انتشار: سه شنبه 13 مهر 1395 - 13:14:24
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 9-2

دیگر مطالب