به روز شده: 5 ساعت و 3 دقیقه قبل
کد مطلب: 52667
زمان انتشار: چهارشنبه 14 مهر 1395 - 13:15:29

دیمه ور: تعطیلی خارج از عرف مدارس به یادگیری دانش‌آموزان لطمه می‌زند

دیمه ور: تعطیلی خارج از عرف مدارس به یادگیری دانش‌آموزان لطمه می‌زند
کودکان  - معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش درباره نحوه جبران عقب ماندگی درسی دانش‌آموزان در مدارس جنوبی کشور که در روزهای اخیرا به علت گردوغبار تعطیل می‌شوند و ممکن است این تعطیلی‌ها به در روزهای سرد تداوم یابد گفت: تاکید می کنیم مسئولان استان‌ها مراقبت کنند تا تعطیلی بی‌مورد نداشته باشیم. باید با تدبیر معلمان و مدیران مدارس، عقب ماندگی‌ها جبران شود.

به گزارش ایسنا، محمد دیمه‌ور افزود: برخی استان‌ها همچون خوزستان، تجربه تعطیلی مدارس را در سال‌های گذشته داشته‌اند و معلمان و همکاران ما در  ادارات آموزش و پرورش تلاش می‌کنند تا برای جبران عقب ماندگی‌ها کمی از فرصت فراغت دانش آموزان استفاده کنند.

وی ادامه داد: دوره ابتدایی پنج روز هفته یعنی از شنبه تا چهارشنبه روزانه پنج ساعت تشکیل می شود و مدارس ابتدایی روز پنج شنبه تعطیل هستند. تلاش می‌کنیم برگزاری کلاس ها با تعطیلات غیرضروری همراه نشود.

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه در  برنامه درسی پیش بینی شده است که بخشی از فعالیت رسمی در خارج از کلاس انجام شود که البته آن هم سقفی دارد گفت: تعطیلات زیاد و خارج از عرف به زمان آموزش و یادگیری دانش‌آموزان لطمه می‌زند.

دیمه ور افزود: در تهران گاهی به دلیل وارونگی هوا و در خوزستان به علت گردوغبار این اتفاق را شاهد هستیم و تاکید می‌کنیم مسئولان استان‌ها مراقبت کنند تا تعطیلی بی مورد نداشته باشیم، البته وقتی جان دانش آموزان در خطر است هیچ اولویتی بالاتر از آن نیست و باید با تدبیر معلمان و مدیران مدارس عقب ماندگی‌ها جبران شود.

وی با بیان اینکه سال آموزشی تا پایان خرداد است اظهار کرد: در برخی مناطق گرمسیری مدارس را  زودتر تعطیل می کنند و اگر استانی چون خوزستان به علت گردوغبار در طول سال مدارس را  تعطیل کنند، می‌توانند با فراهم کردن تجهیزات فیزیکی برای تامین سرمایش مدارس، از این ظرفیت قانونی که تا پایان خرداد است نیز استفاده کنند.

کلید واژه: حقوق کودکان - آموزش
کد مطلب: 52667
زمان انتشار: چهارشنبه 14 مهر 1395 - 13:15:29
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5+4

دیگر مطالب