به روز شده: 14 ساعت و 3 دقیقه قبل
کد مطلب: 52674
زمان انتشار: چهارشنبه 14 مهر 1395 - 15:41:15

دیدار دبیر ستاد حقوق بشر با وزیر دادگستری برزیل

دیدار دبیر ستاد حقوق بشر با وزیر دادگستری برزیل
حقوق بشر  > ایران  - دبیر ستاد حقوق بشر کشورمان که برای انجام گفتگوهای حقوق بشری و قضایی در راس هیاتی در برزیل به سر می برد، با وزیر دادگستری این کشور دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، دکتر لاریجانی در این دیدار با اشاره به برگزاری اولین دور از گفتگوهای حقوق بشری در نیمه اول سال ۲۰۱۷ در تهران،  ابراز امیدواری کرد که این دیدار توسعه روابط د‌و کشور بویژه در حوزه حقوق بشری و قضایی را تسهیل نماید.

مشاور عالی امور بین الملل رییس قوه قضاییه با اشاره  به حجم روابط تجاری مناسب موجود و ضرورت تلاش برای افزایش آن، نقش دستگاه های قضایی در حمایت و توسعه روابط ازجمله تجاری را مورد تاکید قرار داد و ابراز امیدواری کرد تا موافقتنامه های همکاری قضایی فیمابین دو کشور که در حال مذاکره هستند، هرچه سریعتر نهایی شوند.

دکتر لاریجانی همچنین سازوکارهای دولتی و غیردولتی حمایت و ارتقایا حقوق بشر در جمهوری اسلامی ایران بویژه ستاد حقوق بشر را تشریح و توجه به حقوق بشر در کشور را نهادینه خواند.

در این دیدار، دکتر خدائیان، معاون حقوقی قوه قضاییه نیز درخصوص ساختار نظام قضایی ایران و اصول حاکم بر آن توضیحاتی را ارایه و از جمله به جایگاه و اختیارات نظام قضایی ایران طبق قانون اساسی،  وظایف نظارتی و قضاوتی قوه قضاییه، اصول حاکم بر دادرسی و استقلال قوه قضاییه و قضات اشاره کرد.

وزیر دادگستری برزیل نیز با ابراز خرسندی از سفر هیات حقوق بشری و قضایی ایران به این کشور و تشریح وظایف و اختیارات این وزارتخانه ازجمله در حوزه های همکاری بین المللی، مبارزه با پولشویی و موادمخدر، از همکاری ها و تبادل تجربیات دو کشور در این حوزه ها بویژه حوزه قضایی و حقوق بشر استقبال کرد و گفت: با کشورهای بسیاری در حال همکاری هستیم و امیدوارم  با نهایی شدن فوری تر موافقتنامه های همکاری قضایی میان ایران و برزیل، با ایران نیز همکاری های خود را آغاز کنیم.

 وی با اظهار اینکه وزارت دادگستری نیز از تلاش ها برای افزایش سطح تعاملات  تجاری دوکشور  حمایت می کند، ابراز علاقمندی کرد که ایران به شریک مهم برزیل در منطقه تبدیل شود. وزیر دادگستری برزیل همچنین پیشنهاد داد تا دستگاه های پلیس دو کشور نیز با یکدیگر همکاری داشته باشند.

لازم به توضیح است در این دیدار دبیر کمیسیون حقوق بشر برزیل، سفیر جدید این کشور در تهران، سفیر ایران در برزیل، و معاون امور بین الملل ستاد حقوق بشر نیز حضور داشتند

کد مطلب: 52674
زمان انتشار: چهارشنبه 14 مهر 1395 - 15:41:15
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 6+4

دیگر مطالب