به روز شده: 10 ساعت و 31 دقیقه قبل
کد مطلب: 52739
زمان انتشار: دوشنبه 19 مهر 1395 - 16:35:28

فرانسه خواستار مسئولیت‌پذیری انگلیس در پذیرش کودکان پناهجوی کاله شد

فرانسه خواستار مسئولیت‌پذیری انگلیس در پذیرش کودکان پناهجوی کاله شد
کودکان  - وزیر کشور فرانسه امروز در سفر به لندن رسما خواستار مسئولیت‌پذیری انگلیس در قبال پذیرش کودکان پناهجوی بی‌سرپرست ساکن شهر کاله فرانسه شد.

به گزارش فارس، وزیر کشور فرانسه امروز دوشنبه در سفر به لندن رسما خواستار مسئولیت‌پذیری انگلیس در قبال کودکان پناهجوی بی‌سرپرست ساکن شهر کاله فرانسه شد.

به نوشته روزنامه فرانسوی فیگارو، «برنار کازونوو» امروز در سفر به لندن رسما از انگلیس خواست که به وظیفه اخلاقی خود در خصوص پذیرش صدها کودک بی‌سرپرست و تنها ساکن شهر کاله فرانسه که قوم و خویشی در انگلیس دارند، عمل کند.

وی در گفت‌وگو با RTL در اظهاراتی اعلام کرد: «من رسما از انگلیس می‌خواهم که به وظیفه اخلاقی خود عمل کند. چند صد کودک مهاجر تنها و بی‌سرپرست هم‌اکنون در اردوگاه جنگل در شهر کاله فرانسه سکونت دارند که دارای قوم و خویش‌هایی در انگلیس هستند و ما در حال تهیه فهرست دقیق آنها هستیم و انگلیس باید رد این خصوص مسئولیت خود را بر عهده گیرد چرا که ما نیز به وظیفه و مسئولیت خود عمل کرده‌ایم.»

وزیر کشور فرانسه که قرار است ساعت 13 به وقت محلی لندن با «آمبر رود» همتای انگلیسی خود دیدار کند، اعلام کرده که این پیام را به وضوح به لندن ابلاغ خواهد کرد.

کازونوو در خصوص تدابیر مدنظر فرانسه برای فشار بر انگلیس بمنظور انجام مسئولیت خود در قبال این کودکان مهاجر گفت: «زمانیکه تمامی دوربین‌ها به سمت این کودکان بی‌سرپرست و تنها که انگلیس از پذیرش آنها سرباز میزند، متمرکز شوند، آنها متوجه خواهند شد؛ بنابراین به نفع آنهاست که هرچه سریعتر مسئولیت خود را در قبال آنها انجام دهند.

اظهارات وزیر کشور فرانسه در حالیست که «فرانسوآ اولاند» رئیس‌جمهور این کشور نیز چندی پیش از انگلیسی‌ها خواست که مسئولیت و نقش خود را در مدیریت مهاجران ساکن این اردوگاه که اغلب آنها از سوریه، اریتره و سودان هستند و قصد پیوستن به انگلیس را دارند، بپذیرند.

این در حالیست که مدافعان حقوق کودکان در فرانسه و انگلیس هفته گذشته ضمن ابراز نگرانی از وضع کودکان ساکن اردوگاه جنگل در شهر کاله فرانسه، خواستار حفاظت دولت پاریس از کودکان ساکن این اردوگاه و اندیشیدن راه‌حل‌هایی برای اسکان موقت آنها پیش از تعطیلی و تخریب اردوگاه جنگل شد.

رئیس‌جمهور فرانسه نیز چند روز پیش خواستار تخریب و برچیده شدن کامل اردوگاه پناهجویان «جنگل» شد و اعلام کرد این اردوگاه باید بطور کامل تخریب شده و برچیده شود و دولت در این راستا تا انتهای راه پیش خواهد رفت. 

بنابر اعلام مقامات محلی فرانسه، طبق آخرین سرشماری‌های صورت گرفته شمار ساکنان اردوگاه پناهجویان «جنگل» در شهر کاله در شمال فرانسه در حال حاضر به حدود 7000 نفر می‌رسد.

کلید واژه: حقوق کودکان - فرانسه
کد مطلب: 52739
زمان انتشار: دوشنبه 19 مهر 1395 - 16:35:28
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 9+1

دیگر مطالب