به روز شده: 11 ساعت و 45 دقیقه قبل
کد مطلب: 52781
زمان انتشار: شنبه 24 مهر 1395 - 09:39:32

انگلیس پیش‌نویس قطعنامه‌ای درباره یمن به شورای امنیت ارائه می‌دهد

حقوق بشر  > جهان  - نماینده انگلیس در سازمان ملل متحد اعلام کرد که طی روزهای آینده پیش‌نویس قطعنامه‌ جدیدی را با هدف آتش‌بس فوری در یمن به شورای امنیت ارائه خواهد کرد.

به گزارش تسنیم به نقل از «رویترز»، انگلیس، روز جمعه خبر داد که درصدد است پیش‌نویس قطعنامه‌ای را به شورای امنیت سازمان ملل ارائه دهد که بر آتش‌بس فوری در یمن و ازسرگیری مذاکرات صلح تأکید می‌کند.

اعضای پانزده‌گانه شورای امنیت، هفته گذشته نتوانستند بر سر قطعنامه‌ای در محکومیت حمله هوایی شنبه گذشته علیه جنوب صنعا، پایتخت یمن، که به شهید و زخمی شدن دست‌کم 700 تن منجر شد، به توافق برسند. روسیه با این قطعنامه مخالفت کرد و مدعی شد که محتوای آن خیلی مبهم است. طبق اعلام دیپلمات‌ها، مسکو انجام مذاکرات بیشتر درباره این قطعنامه را رد کرد.

«ماتیو رایکروفت» نماینده انگلیس در سازمان ملل، روز جمعه به خبرنگاران گفت: «بیانیه ویژه درباره یمن، متاسفانه مُرد.»، ضرورت دارد که درباره بیانیه‌های شورای امنیت اجماع شود.

رایکروفت افزود: «تصمیم گرفتیم به‌جای آن، پیش‌نویس قطعنامه‌ای را درباره یمن به شورای امنیت ارائه دهیم که بر توقف فوری درگیری‌ها و ازسرگیری عملیات سیاسی تصریح می‌کند. طی روزهای آینده (پیش‌نویس قطعنامه) را بین همکاران‌مان در سازمان ملل توزیع خواهیم کرد».

این در حالی است که در سایه فرسایشی شدن جنگ ائتلاف متجاوز سعودی علیه یمن، آمریکا نیز روز پنجشنبه مستقیماً وارد این جنگ شد و چند فروند موشک به سایت‌های رادار ساحلی در داخل خاک این کشور شلیک کرد.

کلید واژه: شورای امنیت - یمن
کد مطلب: 52781
زمان انتشار: شنبه 24 مهر 1395 - 09:39:32
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 9-3

دیگر مطالب
گفتگو
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد