به روز شده: 8 ساعت و 53 دقیقه قبل
کد مطلب: 52820
زمان انتشار: دوشنبه 26 مهر 1395 - 10:14:55

رئیس بهزیستی خبر داد: توافق سه جانبه برای بازگرداندن کودکان بازمانده از تحصیل

رئیس بهزیستی خبر داد: توافق سه جانبه برای بازگرداندن کودکان بازمانده از تحصیل
کودکان  - رئیس سازمان بهزیستی از انجام توافق سه جانبه ای بین این سازمان، وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی و وزارت آموزش و پرورش برای بازگرداندن کودکان بازمانده از تحصیل از جمله کودکان کار و نیز کودکان اتباع بیگانه به مدرسه خبر داد.

به گزارش ایرنا، انوشیروان محسنی بندپی تصریح کرد: هر کودکی که از آموزش و تحصیل دور بماند - آن هم مهم ترین دوره زندگی که رشد و تکامل همه جانبه آنان شکل می گیرد- ، مستعد گرفتار شدن به انواع آسیب های اجتماعی است.
وی خاطرنشان کرد: این کودکان به خاطر بازماندگی از تحصیل ، مورد سوء استفاده افراد مختلف و باندهای سازمان یافته قرار می گیرند؛بنابراین سیاست وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی بر این است که به هر طریق ممکن، زمینه بازگشت پذیری کودکان را به آموزش ، تحصیل ، رشد و تکامل یکپارچه ، فراهم کند.
رئیس سازمان بهزیستی همچنین خاطرنشان کرد که این استراتژی در وزارت تعاون و در بهزیستی هم در حال پیگیری است.
گفتنی است فقط در مورد کودکان کار، سالانه چهارتا پنج هزارکودک خیابانی شناسایی می شود .
برخی از این شمار در بلند مدت وارد مراکز شبه خانواده می شوند و برخی که کودکان اتباع بیگانه به شمار می آیند هم به خاطر شهریه مدارس و همچنین بی توجهی خانواده های خود از تحصیل بازمی مانند.
احمد میدری، معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی پیش تر اعلام کرد که 350 هزاز کودک در کشور از تحصیل در مقطع ابتدایی بازمانده اند و به مدرسه نمی روند.
به گفته میدری، نحوه استخراج این آمار نیز به این شکل بود که کد ملی کودکانی که در مقطع ابتدایی ثبت نام کرده بودند را از آموزش و پرورش گرفتیم و آن را با آمار ثبت احوال تطبیق دادیم و مشخص شد که این تعداد ثبت نام نکرده اند.
کودکان زیر 18 سال، 30 درصد جمعیت کشور را تشکیل می دهند.

کلید واژه: حقوق کودکان - آموزش
کد مطلب: 52820
زمان انتشار: دوشنبه 26 مهر 1395 - 10:14:55
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 6-4

دیگر مطالب