به روز شده: 27 دقیقه قبل
کد مطلب: 52839
زمان انتشار: سه شنبه 27 مهر 1395 - 09:44:27

یونیسف: ۱۱۶۳ کودک از آغاز جنگ یمن کشته شده‌اند

یونیسف: ۱۱۶۳ کودک از آغاز جنگ یمن کشته شده‌اند
حقوق بشر  > جهان  - صندوق کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) اعلام کرد که از آغاز حمله متجاوزان سعودی به یمن تاکنون بیش از ۱۱۶۳ کودک جان خود را از دست داده‌اند و یک‌هزار ۷۳۰ کودک دیگر زخمی شده‌اند.

به گزارش تسنیم به نقل از «روسیا الیوم»، در حالی‌که تلاش‌هایی برای برقراری آتش‌بس موقت بین طرف‌های درگیر در یمن انجام می‌شود ولی جنگ در این کشور ادامه دارد و برای قربانی کردن، کوچک و بزرگ نمی‌شناسد.

سازمان‌های بین‌المللی از مدت‌ها پیش زنگ خطر را درباره اوضاع انسانی در یمن، که اکثریت جمعیت آن را تهدید می‌کند، به صدا درآورده‌اند.

در همین راستا، صندوق کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) اعلام کرد که از آغاز جنگ در یمن (مارس 2015) تاکنون یک‌هزار و 163 کودک کشته و یک‌هزار و 730 کودک دیگر زخمی شده‌اند.

«محمد الاسعدی» سخنگوی یونیسف، روز دوشنبه طی گفت‌وگویی مطبوعاتی در مقر این سازمان در «الحدیده»، تصریح کرد: این آمار از رقم واقعی بسیار کم است چرا که ارزیابی‌های یونیسف نشان می‌دهد که کودکانی که در جریان این جنگ کشته یا زخمی شده‌اند، بسیار زیاد است.

الاسعدی خاطرنشان کرد، یک‌ میلیون و 300 هزار کودک در معرض خطر بیماری‌های تنفسی حاد و دو میلیون و 600 هزار کودکِ زیر 5 سال در معرض بیماری حصبه قرار گرفته‌اند. این در حالی است که 350 هزار دانش‌آموز دختر و پسر طی سال گذشته به دلیل بسته شدن 780 مدرسه، که بخشی از آنها کاملا نابود شده‌اند، از تحصیل محروم شدند.

کلید واژه: یمن - یونیسف
کد مطلب: 52839
زمان انتشار: سه شنبه 27 مهر 1395 - 09:44:27
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 9-4

دیگر مطالب
گفتگو
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد