به روز شده: 1 ساعت و 23 دقیقه قبل
کد مطلب: 53041
زمان انتشار: شنبه 8 آبان 1395 - 13:38:43

محمد الجسار: عربستان افراطی‌ها را به یمن سرازیر کرده تا آثار اسلامی را نابود کنند

محمد الجسار: عربستان افراطی‌ها را به یمن سرازیر کرده تا آثار اسلامی را نابود کنند
بیداری اسلامی > یمن  - افکار عمومی جهان اسلام هوشیار بوده و به خوبی می‌دانند که چه کسی مقبره انبیاء و اماکن مقدس را ویران کرد و چه کسی آثار اسلامی را در مکه و مدینه و حتی سرزمین‌های یمن تخریب کرده است.

به گزارش تسنیم، منابع نظامی یمن اعلام کردند که دو شب واحد موشکی ارتش یمن یک فروند موشک بالستیک از نوع برکان یک به سمت فرودگاه نظامی ملک عبدالعزیز شلیک کردند.

یک منبع نظامی عنوان کرد که موشک با دقت به هدف خود اصابت کرده و خسارت‌های زیادی را به فرودگاه ملک عبدالعزیز وارد کرده است.

این در حالی است که منابع عربستانی خبر دادند که یک فروند موشک بالستیک یمنی در فاصله 65 کیلومتری مکه رهگیری و منهدم شده است.

کارشناسان می‌گویند منابع سعودی با تغییر خبر و عوض کردن مکان اصابت موشک از جده به شهر مقدس مکه قصد دارند تا افکار عمومی جهان اسلام را علیه ارتش و کمیته‌های مردمی یمن تحرک کنند.

"محمد الجسار" کارشناس مسائل سیاسی یمن در مصاحبه با خبرنگار بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به تشریح آخرین اقدام ارتش یمن در هدف قرار دادن فرودگاه ملک عبدالعزیز در شهر جده عربستان پرداخت.

ارتش یمن با هدف قرار دادن فرودگاه عبدالعزیز جده هشدار داد هر جایی را بخواهیم هدف قرار می‌دهیم

وی در این مصاحبه گفت: به طور معمول ارتش یمن زمانی به پاسخ قاطع می‌پردازد که حملات وحشیانه و کورکورانه سعودی‌ها به مناطق غیر نظامی افزایش می‌یابد. اینگونه پاسخ‌ها از ارتش و کمیته‌های مردمی یمن این پیام را دارد که ما قادر هستیم هر جایی را هدف قرار دهیم اما این اخلاق انسانی ما است که اجازه نمی‌دهد به جز مناطق درگیری و جنگ، جای دیگری را هدف قرار دهیم اما این شما هستید که ما را مجبور می‌کنید مناطقی دورتر از جبهه‌های جنگ را هدف قرار دهیم. ارتش و کمیته‌های مردمی یمن همچنان قادر هستند که هر منطقه‌ای در عربستان را هدف قرار دهند و ضربات دردناکی را به کسانی که همچنان بر کشتار کودکان، سالمندان، غیر نظامیان و نابودی زیرساخت‌ها اصرار دارد و همچنین مانع از حصول راه‌حل سیاسی میان یمنی‌ها می‌شوند، وارد کنند. البته هدف سعودی‌ها از سنگ اندازی در روند راه‌حل سیاسی این است که همچنان دستاویزی برای ادامه حملات خود به یمن داشته باشند.

این عربستان است که اماکن مقدس و مقبره انبیاء در یمن و آثار اسلامی در مکه و مدینه را ویران کرده است

الجسار در ادامه این مصاحبه درباره ادعای سعودی‌ها در این باره که ارتش یمن قصد داشته شهر مکه را هدف قرار دهد، گفت: در واقع آنها قصد دارند با مطرح کردن این ادعاها، عواطف جهان اسلام را تحریک کنند. عربستان گمان می‌کند که ابزارهای رسانه‌ای آنها همچنان قادر است که بر مردم تاثیر گذار باشد و آنها را علیه یمنی‌ها تحریک کند. یمنی‌ها که در حملات موشکی خود هیچگاه شهرها و مناطق سکونت غیرنظامیان را هدف قرار نداده‌اند چگونه می‌توانند موشک های خود را به سوی مناطق مقدس هدف قرار دهند. یمنی‌ها تا همین لحظه همچنان از خود دفاع می‌کنند و در حال دفع حمله سعودی‌ها علیه خود هستند و تا کنون به هیچ هدف غیر نظامی حمله نکرده‌اند حال این قابل باور است که مناطق مقدس را هدف قرار دهند. آنها به خوبی می‌دانند که یمنی‌ها در طول تاریخ همواره از اسلام و انتشار اسلام حمایت کرده حال این را می‌توان باور کرد که یمنی‌ها حتی یک تیر به سوی مسجد شلیک کنند. سعودی‌ها گمان می‌کنند که به کمک ابزارهای رسانه‌ای خود می‌توانند افکار عمومی جهان اسلام علیه خود را تغییر دهند اما افکار عمومی جهان اسلام هوشیار بوده و به خوبی می‌دانند که چه کسی مقبره انبیاء و اماکن مقدس را ویران کرد و چه کسی آثار اسلامی را در مکه و مدینه و حتی سرزمین‌های یمن تخریب کرده است. این عربستان است که افراطی‌ها را به یمن سرازیر کرد تا تمامی آثار اسلامی در این کشور را با تامین مالی و طرح سعودی‌ها نابود کند.

کلید واژه: یمن
کد مطلب: 53041
زمان انتشار: شنبه 8 آبان 1395 - 13:38:43
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 8-2

یادداشت
۴۰ سال پیروزی
۴۰ سال پیروزی
سیدعبداله متولیان
نمایش اقتدار یمنی‌ها
نمایش اقتدار یمنی‌ها
سید هادی سیدافقهی
یمن، مرگ خاموش یک ملت
یمن، مرگ خاموش یک ملت
محسن پاک آئین