به روز شده: 2 دقیقه قبل
کد مطلب: 53155
زمان انتشار: چهارشنبه 12 آبان 1395 - 13:44:13

نشست «بدسرپرست تنهاتر است» برگزار شد

نشست «بدسرپرست تنهاتر است» برگزار شد
کودکان  - نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی از برگزاری نشست هم‌اندیشی پویش «بدسرپرست تنهاتر است» با حضور برخی نمایندگان مجلس، معاون اجتماعی سازمان بهزیستی و مسئولان این پویش خبر داد.

به گزارش ایسنا، فاطمه ذوالقدر اظهار کرد: گروه‌های مردم‌نهاد و سمن‌های فعال در زمینه حمایت از حقوق کودک این پویش را تشکیل داده‌اند و هدفشان این بوده که با دعوت از نمایندگان و وکلا شکل قانونی به کار خود بدهند.

وی افزود: مجلس در سال ۹۲ مصوبه‌ای در مورد کودکان بدسرپرست داشته که البته نظارت کافی در اجرای آن نمی‌شود و شاهد بسیاری از بدرفتاری‌ها از سوی والدین با کودکان هستیم و متأسفانه آموزش در مدرسه و صداوسیما در این زمینه کافی نیست تا جایی که حتی شاهد فروش کودکان نیز بوده‌ایم.

ذوالقدر با اشاره به اقدامات صورت گرفته از سوی سازمان‌های مردم نهاد برای شناسایی کودکان بدسرپرست بر لزوم تقویت نقش صداوسیما و آموزش در این زمینه، تأکید کرد.

این عضو کمیسیون فرهنگی مجلس همچنین یادآور شد: لایحه خشونت علیه کودکان پیش از این در مجلس نهم به مجلس ارائه شد و این امید وجود داشت که خلاء قانونی در این زمینه مطرح شود، البته این لایحه به مجلس دهم ارجاع شده و در حال حاضر در کمیسیون قضایی در حال رسیدگی است که امیدواریم بتوانم بخش زیادی از مشکلات کودکان بدسرپرست را حل کند.

کد مطلب: 53155
زمان انتشار: چهارشنبه 12 آبان 1395 - 13:44:13
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 6-2

دیگر مطالب