به روز شده: 5 ساعت و 4 دقیقه قبل
کد مطلب: 53194
زمان انتشار: یکشنبه 16 آبان 1395 - 15:01:43

کاهش ساعت کار بانوان دارای شرایط خاص در آموزش‌وپرورش

کاهش ساعت کار بانوان دارای شرایط خاص در آموزش‌وپرورش
زنان  - بخشنامه وزارت آموزش و پرورش در خصوص کاهش ساعت کار بانوان دارای شرایط خاص ابلاغ شد.

به گزارش تسنیم، دستورالعمل کاهش ساعت کار بانوان شاغل در آموزش‌وپرورش از سوی سید محمد بطحایی معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش‌و پرورش ابلاغ شد.

در این دستورالعمل آمده است:‌ پیرو بخشنامه مورخ 5 مهر 95 رئیس‌جمهور و مصوبه 28 شهریور مجلس شورای اسلامی کاهش ساعت کار بانوان دارای شرایط خاص اعلام می‌شود.

ساعات کار بانوان شاغل اعم از رسمی، پیمانی و قراردادی که موظف به 44 ساعت کار در هفته هستند اما دارای معلولیت شدید یا فرزند زیر 6 سال یا همسر و فرزند معلول شدید یا دارای بیماری صعب‌العلاج هستند یا زنان سرپرست خانوار شاغل در دستگاه‌های اجرایی با درخواست کتبی متقاضیان، 36 ساعت در هفته با دریافت حقوق و مزایای 44 ساعت تعیین می‌شود.

تأیید میزان شدت معلولیت توسط سازمان بهزیستی، بیماران صعب العلاج توسط وزارت بهداشت و فرزندان زیر 6 سال با ارائه شناسنامه معتبر و زنان سرپرست خانوار با ارائه اسناد یا گواهی دادگاه معتبر خواهد بود.

زمان شروع و خاتمه کار با توافق مشمولان و مسئولان مربوط است. بانوانی که بر اساس سایر مقررات از امتیاز کاهش ساعت کاری بهره‌مند هستند تا زمانیکه از مقررات مزبور استفاده می‌کنند از شمول این قانون مستثنی هستند.

مشمولان این قانون در صورتیکه همزمان شرایط استفاده از امتیاز آن و مرخصی ساعتی شیردهی را داشته باشند و یا همزمان دارای شرایط مختلف ذکر شده در این قانون باشند حق انتخاب یکی از امتیازات پیش بینی شده را دارند.

کلید واژه: حقوق زنان - اشتغال
کد مطلب: 53194
زمان انتشار: یکشنبه 16 آبان 1395 - 15:01:43
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 6-4

دیگر مطالب