به روز شده: 46 دقیقه قبل
کد مطلب: 53653
زمان انتشار: شنبه 20 آذر 1395 - 08:15:27

قاسمی برنامه جدید شهرک سازی رژیم صهیونیستی را به شدت محکوم کرد

قاسمی برنامه جدید شهرک سازی رژیم صهیونیستی را به شدت محکوم کرد
حقوق بشر  > جهان  -  سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان لایحه جدید رژیم صهیونیستی مربوط به شهرک سازی در کرانه باختری را به شدت محکوم کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر به نقل از مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه ای وزارت امور خارجه، بهرام قاسمی با اشاره به ماهیت نامشروع رژیم صهیونیستی که مبتنی بر اشغال سرزمینهای فلسطین است تأکید کرد: شهرک سازی این رژیم مغایر با اصول و قواعد مورد پذیرش جامعه بین المللی به ویژه حقوق بین الملل بشر و حقوق بشردوستانه بین المللی است و آمران و عاملان این اعمال مرتکب نقض فاحش و عمده حقوق بین الملل شده اند و باید تحت تعقیب قرار گیرند.

قاسمی افزود: شهرک سازی مانع جدی در تحقق حق تعیین سرنوشت ملت فلسطین بشمار می آید و از آنجایی که این حق به عنوان یکی از قواعد عام الشمول بین المللی شناخته شده، همه دولتها و نهادهای بین المللی موظفند که از کلیه ابزار مقتضی به منظور وادار ساختن رژیم صهیونیستی به تبعیت از قواعد و اصول بین المللی استفاده نمایند.

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان از دولتها، سازمان ملل متحد و نهادهای بین المللی ذیربط درخواست کرد تا به محکومیت لفظی و تهی از هرگونه اقدام عملی بسنده نکنند و با دخالت سریع و عملی برای جلوگیری از استمرار فعالیتهای ضد انسانی و غیرقانونی این رژیم، مانع شهرک سازی های جدید در فلسطین گردند.

کد مطلب: 53653
زمان انتشار: شنبه 20 آذر 1395 - 08:15:27
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5-3

دیگر مطالب
گفتگو
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد