به روز شده: 25 دقیقه قبل
کد مطلب: 53827
زمان انتشار: دوشنبه 29 آذر 1395 - 12:01:40

معاون اجتماعی بهزیستی: 7 خانواده متقاضی در ازای هر کودک بی سرپرست وجود دارد

معاون اجتماعی بهزیستی: 7 خانواده متقاضی در ازای هر کودک بی سرپرست وجود دارد
کودکان  -  معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی گفت: به ازای هر یک کودک در مراکز نگهداری بهزیستی که سرپرستی او قابل واگذاری است، هفت خانواده متقاضی وجود دارد که درخواست فرزندخواندگی خود را ثبت کرده اند.

به گزارش ایرنا، حبیب الله مسعودی فرید افزود: تعداد کودکان تحت پوشش این سازمان برای واگذاری سرپرستی کاهش یافته و متاسفانه اغلب خانواده ها نیز درخواست کودک خاص دارند درحالیکه شمار نوزادان در مراکز نگهداری کم است.
وی تصریح کرد: 78 درصد کودکان نگهداری شده در مراکز بهزیستی دارای یک پدر و مادر مشخص هستند که قاضی و قانون اجازه نمی دهند به فرزندخواندگی بروند. فقط در موارد خاص کودک آزاری و جرم و جنایت های سنگین ، این کودکان را می توان برای فرزندخواندگی واگذار کرد.
معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی اظهار داشت: تعدادی از خانواده ها برای فرزندخواندگی، درخواست نوزاد خاص دارند درحالیکه از حدود 10 هزار کودکی که در مراکز نگهداری بهزیستی هستند فقط دو هزار کودک زیر 3 سال داریم اما اغلب خانواده ها، نوزاد کمتر از 6 ماه می خواهند.
مسعودی فرید افزود: این مسائل باعث می شود که شرایط فرزندخواندگی برای خانواده ها سخت تر شود؛ برخی خانواده ها نیز شرایط فرزندخواندگی را ندارند بطورمثال تمکن مالی ندارند یا اینکه از جهات دیگر مورد تائید نیستند.

کد مطلب: 53827
زمان انتشار: دوشنبه 29 آذر 1395 - 12:01:40
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 8-4

دیگر مطالب