به روز شده: 11 ساعت و 55 دقیقه قبل
کد مطلب: 54194
زمان انتشار: شنبه 25 دی 1395 - 13:07:22

مبلغ اسلامی: آل‌سعود فریضه حج را بازیچه اغراض سیاسی خود کرده است

مبلغ اسلامی: آل‌سعود فریضه حج را بازیچه اغراض سیاسی خود کرده است
بیداری اسلامی  - یک مبلّغ اسلامی با بیان اینکه رژیم آل‌سعود با محروم کردن ملت سوریه از ادای فریضه حج نامسلمان بودن خود را ثابت کرد، گفت: مدیریت و انجام مناسک حج باید توسط همه کشورهای اسلامی برگزار شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، شیخ «احمد نجم الدین شیر»، مبلغ اسلامی و خطیب مسجد جامع عمر بن عبدالعزیز حلب در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در سوریه بر ضرورت تشکیل هیاتی متشکل از نمایندگان همه کشورهای اسلامی برای برعهده گرفتن مسئولیت حج و مناسک آن تاکید کرد و گفت: ال‌سعود فریضه حج را بازیچه سیاسی خود کرده است.

شیخ شیر تاکید کرد: اقدام مسئولان سعودی در محروم کردن مردم سوریه برای پنجمین سال متوالی از انجام فریضه حج به بهانه‌های سیاسی مربوط به بحران سوریه تجاوز جدیدی علیه ملت سوریه شمرده می شود.

مبلغ اسلامی سوری تاکید کرد: مقدسات اسلامی در عربستان ملک و دارایی این کشور محسوب نمی شود و اقدام عربستان در جلوگیری از ادای فریضه حج مردم سوریه، بزرگ ترین ظلمی است که بدون ضوابط شرعی صورت می گیرد.

وی از همه کشورهای عربی و اسلامی خواست زمام امور مدیریت حج را از دست عربستان بگیرند تا هیچ مسلمانی از حق خود در دی فریضه حج محروم نماند.

شیخ شیر در پایان سخنان خود گفت: آن کسی که مسلمانی را از ادای فریضه حج منع می کند مسلمان نیست و شایسته سرپرستی امور مسلمانان را ندارد.

کلید واژه: عربستان سعودی - مکه
کد مطلب: 54194
زمان انتشار: شنبه 25 دی 1395 - 13:07:22
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 8+4

یادداشت
۴۰ سال پیروزی
۴۰ سال پیروزی
سیدعبداله متولیان
نمایش اقتدار یمنی‌ها
نمایش اقتدار یمنی‌ها
سید هادی سیدافقهی
یمن، مرگ خاموش یک ملت
یمن، مرگ خاموش یک ملت
محسن پاک آئین