به روز شده: 13 ساعت و 20 دقیقه قبل
کد مطلب: 54670
زمان انتشار: چهارشنبه 27 بهمن 1395 - 08:58:34

معاون وزیرخارجه روسیه: در یمن فجایع انسانی وخیمی صورت می گیرد

حقوق بشر  > جهان  - «گنادی گاتیلوف» معاون وزیر امورخارجه روسیه روز سه شنبه با بیان اینکه فاجعه یمن دست کمی از حوادث و بحران سوریه ندارد، گفت: در یمن فجایع انسانی وخیمی صورت می گیرد.


به گزارش ایرنا به نقل از شبکه خبری المسیره یمن، معاون وزیر امورخارجه روسیه که در مراسم افتتاحیه کنفرانس سالانه باشگاه «الگوی سازمان ملل متحد» در مسکو سخن می گفت، با انتقاد از برخی کشورهای غربی به میزانی که در مورد بحران سوریه مسائل انسانی را مطرح می کنند و درخصوص آن فعالیت دارند، در مورد مساله یمن چنین اقدامی صورت نمی دهند، تاکید کرد: بحران انسانی در یمن زندگی 80 درصد یمنی ها را در معرض خطر قرار داده است.
معاون وزیر امورخارجه روسیه در پایان گفت: یمن شاهد یک فاجعه انسانی و مستلزم یک راه حل جدی است.
وزارت امورخارجه روسیه در ششم فروردین ماه 94 و اندکی پس از حمله ائتلاف موسوم به «ائتلاف عربی به یمن» به این اقدام واکنش نشان داد و توقف هرگونه عملیات نظامی در یمن را خواستار شده بود.
در بیانیه مسکو آمده بود: از طرف های درگیر در یمن و متحدان خارجی آن می خواهیم تا هرگونه اقدام نظامی در این کشور عربی را متوقف کنند.
داستان به این جا ختم نشد، سرگئی لاوروف وزیر امورخارجه نیز در 11 فروردین 94 در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت که حملات هوایی به یمن باید متوقف شود، آمریکا را متهم کرد که در قبال برخی از کشورها رفتار دوگانه ای دارد.
ائتلاف عربی به سرکردگی عربستان از ششم فروردین ماه 1394 (26 مارس 2015) حملات همه جانبه ای را به بهانه بازگرداندن عبدربه منصور هادی به حکومت آغاز کردند، حملات در زمانی روی داد که نیروهای انصارالله یمن کنترل شهر صنعا پایتخت را به دست گرفته بودند و درحال پیشروی به سمت جنوب این کشور و مقر رئیس جمهوری مستعفی بودند.

 

کلید واژه: یمن - روسیه
کد مطلب: 54670
زمان انتشار: چهارشنبه 27 بهمن 1395 - 08:58:34
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 6-4

دیگر مطالب
گفتگو
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد