به روز شده: 14 ساعت و 2 دقیقه قبل
کد مطلب: 54689
زمان انتشار: شنبه 30 بهمن 1395 - 11:44:01

افزایش اختلافات عربستان و امارات در یمن

حقوق بشر  > جهان  - عربستان سعودی برای نظارت بر تحرکات امارات در یمن، دست به کار شد.

به گزارش  تسنیم، یک منبع نظامی به شبکه المیادین گفت که عربستان به‌طور مخفیانه، دو گروه از نیروهای ویژه خود را به بخش مخا در غرب شهر تغز اعزام کرده است.

وی افزود: فرماندهی این نیروهای ویژه را یکی از مسئولان سازمان اطلاعات عربستان که نقش سرکردگی گروه‌های مسلح در عراق و سوریه را ایفا کرده است بر عهده دارد.

این منبع گفت که این مسئول اطلاعات عربستان برای رصد و نظارت بر تحرکات و تماس‌های نظامی دولت امارات، به المخا در تعز اعزام شده است.

به گفته این منبع، اخیرا دشمنی بین عربستان و اخوان‌المسلمین در یمن در یک سو و دولت امارات و گروه‌های سلفی در سوی دیگر بالاگرفته است و حوادث چند روز قبل فرودگاه بین‌المللی عدن، دال بر این مدعا است.

امارات یکی از متحدان اصلی عربستان است که در تجاوز به یمن و به خاک و خون کشاندن مردم بی‌دفاع و مظلوم این کشور نقش پررنگی ایفا کرده است.

امارات با 30 جنگنده در تجاوز به یمن مشارکت دارد و بعد از عربستان که برای تجاوز به یمن 100 جنگنده به کار گرفته است، در مکان دوم قرار دارد.

تاکنون ده‌ها تن از نظامیان اماراتی در حمله ارتش و کمیته‌های مردمی یمن کشته شده‌اند و خسارات سنگینی به تجهیزات جنگی آنها وارد آمده است.

تنها در ماه سپتامبر سال 2015 میلادی، در پی حمله موشکی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن به پادگان نظامیان اماراتی در مأرب، 45 تن از آنها به هلاکت رسیده و دهها نفر نیز زخمی شدند.

عربستان سعودی ضمن ائتلاف با برخی کشورهای عربی منطقه از ششم فروردین 94 حملات گسترده علیه یمن را کلید زد تا از این طریق بتواند «عبدربه منصور هادی» رئیس‌جمهوری مستعفی و فراری یمن را به قدرت بازگرداند که این حملات به جز ویرانی یمن و کشتار هزاران انسان بی‌گناه نتیجه‌ای برای رژیم سعودی نداشته است.

هم‌اکنون بیش از 17 میلیون نفر در یمن در حال حاضر به شدت برای تامین غذای خود با مشکل روبرو هستند و بیش از هفت میلیون تن از آنها به کمک‌های غذایی فوری نیاز دارند.

کلید واژه: یمن
کد مطلب: 54689
زمان انتشار: شنبه 30 بهمن 1395 - 11:44:01
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 8+2

دیگر مطالب
گفتگو
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد