به روز شده: 4 ساعت و 39 دقیقه قبل
کد مطلب: 55562
زمان انتشار: شنبه 2 اردیبهشت 1396 - 15:41:57

یونیسف: وضعیت کودکان یمنی فاجعه‌بار است

یونیسف: وضعیت کودکان یمنی  فاجعه‌بار است
کودکان  - نماینده صندوق حمات از کودکان سازمان ملل (یونیسف) در یمن اعلام کرد، جنگ در این کشور به طور فاجعه‌آمیزی بر کودکانی که رنج‌هایشان برای بقیه جهان علنی نشده، تاثیر گذاشته است.

به گزارش ایسنا، مریتکسل رلانو، نماینده یونیسف در یمن طی مصاحبه خود با رادیو سازمان ملل با اشاره به افزایش شمار کودکانی که به دلیل بیماری‌هایی می‌میرند که قابل پیشگیری است، خاطرنشان کرد که جنگ علیه یمن بر زندگی کودکان و خانواده‌های یمنی تاثیر گذاشته است.

وی افزود: در واقع تعداد زیادی از کودکان و در حال حاضر ۲.۲ میلیون کودک در کشور از سوءتغذیه رنج می‌بردند و ۴۶۰ هزار تن آنها در مرحله سوءتغذیه‌ حاد و وخیم هستند و وضعیت کنونی واقعا وحشتناک است.

رلانو با توجه به اینکه یونیسف آماده مشارکت در کنفرانسی با سطح بالاست که سه شنبه جاری در ژنو با هدف جمع آوری کمک‌های مالی جهت کمک‌رسانی فوری با هدف نجات میلیون‌ها تن برگزار خواهد شد.

کودکان یمنی بیش از دو سال بهای سنگینی را در راستای جنگ پرداخته‌اند همچنین علاوه بر سوءتغذیه بیش از ۱۵۰۰ کودک کشته و ۱۶۰۰ کودک دیگر در معرض عضوگیری اجباری (برای خدمت نظامی) هستند.

طبق گزارش یونیسف، با توقف دستمزد معلمان زن و مرد از اکتبر بیش از چهار میلیون کودک (حدود ۷۰ درصد از کل دانش آموزان یمنی) با خطر محرومیت از تحصیل و آموزش روبه‌رو هستند.

کد مطلب: 55562
زمان انتشار: شنبه 2 اردیبهشت 1396 - 15:41:57
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 6+4

دیگر مطالب