به روز شده: 29 دقیقه قبل
کد مطلب: 56387
زمان انتشار: شنبه 20 خرداد 1396 - 13:06:33

یونیسف: 150 هزار کودک در کنگو از تحصیل بازمانده اند

یونیسف: 150 هزار کودک در کنگو از تحصیل بازمانده اند
کودکان  - یونیسف اعلام کرد که ده‌ها هزار تن از کودکان جمهوری دموکراتیک کنگو به دلیل خشونت‌ و درگیری میان شبه‌نظامیان و نیروهای امنیتی از رفتن به مدرسه محروم شده‌اند.

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت سازمان ملل، صدها تن در درگیری شبه‌نظامیان محلی و نیروهای دولتی کنگو از زمان آغاز این درگیری‌ها طی اوت سال گذشته کشته شده و بیش از یک میلیون تن آواره شده‌اند.

به گفته مسئولان یونیسف این خشونت‌ها 150 هزار کودک را در این منطقه از رفتن به مدارس باز داشته در حالی که بیش از 600 دبستان و مدرسه راهنمایی طی این حملات نابود شده است. این درگیری‌ها عمدتا در منطقه "گریتر کاسایی" رخ می‌دهد.

در پی این درگیری‌ها برخی مدارس به اشغال شبه‌نظامیان درآمده و در نتیجه دانش آموزان و معلمان قادر به بازگشت به مدارس نیستند. سایر مدارس نیز به عنوان پناهنگاه برای خانواده‌های آواره مورد استفاده قرار گرفته است.

تاج الدین اویواله، نماینده موقت یونیسف در کنگو در این باره توضیح داده است: مدارس باید به مکانی امن تبدیل شوند. جایی که کودکان بتوانند در آن بیاموزند و به عنوان مأمنی در آن از استرس خود رهایی یابند. بازگشت به مدارس می‌تواند به کودکان حس عادی بودن را بدهد.

در میان هر 10 کودک دبستانی یک نفر در این منطقه از رفتن به مدرسه باز مانده و بسیاری از مدارس برای ماه‌ها تعطیل بوده‌اند.

کلید واژه: یونیسف - کنگو
کد مطلب: 56387
زمان انتشار: شنبه 20 خرداد 1396 - 13:06:33
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5+1

دیگر مطالب