به روز شده: 9 دقیقه قبل
کد مطلب: 56413
زمان انتشار: یکشنبه 21 خرداد 1396 - 17:39:26

نقض آشکار حقوق بشر در یمن از سوی آل سعود

نقض آشکار حقوق بشر در یمن از سوی آل سعود
حقوق بشر  > جهان  - در حالی که تجاوز عربستان علیه یمن همچنان درسکوت خبری محافل عربی-غربی قراردارد، وزارت حقوق بشر یمن با صدور بیانیه ای تاکید کرد که عربستان وکشورهای ائتلاف آن از 800 روز قبل تاکنون با حملات مستقیم واز پیش تعیین شده به خانه های مسکونی ، آنها را بر سر ساکنانش اعم ازکودکان، زنان، بزرگسالان خراب می کنند ومرتکب جنایات وحشیانه ای شده اند.

به گزارش ایرنا، وزارت حقوق بشر یمن تاکید کرده است تشکیل کمیته بین المللی مستقل بی طرف حقیقت یاب بر اساس منشور سازمان ملل برای تحقیق درباره جنایات عربستان وائتلاف خودساخته آن، امری ضروری است و باید مورد توجه جدی قرار گیرد.
مظلومیت زنان و کودکان یمنی و وضعیت نامساعد غذایی و بهداشتی در یمن و فشارهای تحمیلی بر این ملت مظلوم در حالی است که رژیم سعودی همراه با متحدان جنگ طلب خود پس از دو سال تجاوز به یمن و ویران کردن زیرساخت های این کشور، در برابر عزم و اراده راسخ مردم یمن، به نتیجه ای دست نیافته است و عربستان، عاجزانه و منفعلانه، دست به حملات علیه شهروندان مظلوم یمنی می زند.
در حال حاضر که خانه و کاشانه شهروندان یمنی تخریب می شود و زنان و کودکان این کشور متحمل رنج های فراوان و نیازهای اساسی هستند، وضعیت نامساعد بهداشتی و درمانی در این کشور و وخامت اوضاع انسانی و شیوع بیماری وبا و کمبود اقلام مورد نیاز غذایی و دارویی در یمن شدت پیدا کرده است و این کشور آسیب های زیادی از جنگ افروزی سران سعودی متحمل شده است.
اکنون که بر همگان آشکار شده است که جنگ یمن نه فقط جنگ علیه یک کشور، که جنگ علیه ارزش های انسانی و حقوق بشر است، جنایات جنگی عربستان سعودی و متحدانش علیه مردم یمن، نه تنها قابل چشم پوشی نیست، بلکه تداوم تلاش های مجامع حقوق بشری بین المللی و نیز نهادهای زیر مجموعه سازمان ملل برای توقف فوری اقدامات غیر انسانی عربستان، ضرورتی غیرقابل انکار است.
انتظار می رود مجامع حقوق بشری با آگاهی کامل از این حقیقت که اقدامات جنگ افروزانه و ضدانسانی رژیم سعودی و متحدان جنگ طلب خود در سال های اخیر و تداوم رویکرد جنگ طلبانه و مداخله گرایانه سران سعودی، وضعیت مردم مظلوم این کشور را بیش از پیش وخیم تر کرده، سکوت خود را شکسته و دفاع از حقوق بشر و حقوق مصرح مردم یمن را وظیفه اخلاقی و حقوقی خود بدانند.
کارنامه سراسر سیاه و ضد حقوق بشری سعودی ها در تحولات یمن نشان داده است که رژیم سعودی به همراه متحدان جنگ طلب خود با اینگونه جنایات ضد انسانی علیه ملت مظلوم یمن، علت العلل وضعیت نامطلوب کنونی و افزایش تلفات انسانی در این کشور هستند.
ملت یمن، این کشور مظلوم و بی دفاع، اکنون با رنج های فراوانی دست به گریبان است و بار تجاوز دشمن بی منطق و گستاخ را به دوش می کشد، اما آنچه که می تواند اندکی آلام عمیق شهروندان این کشور را اندکی تسلی دهد، رسیدگی قضایی و بین المللی به جنایات کشوری است که هیچگونه پایبندی به موازین حقوق بشری ندارد.

کلید واژه: یمن
کد مطلب: 56413
زمان انتشار: یکشنبه 21 خرداد 1396 - 17:39:26
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5+4

دیگر مطالب
گفتگو
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد