به روز شده: 14 ساعت و 28 دقیقه قبل
کد مطلب: 56820
زمان انتشار: سه شنبه 13 تیر 1396 - 08:30:38

هشدار سازمان ملل درباره قاچاق کودکان از آفریقا به انگلیس

هشدار سازمان ملل درباره قاچاق کودکان از آفریقا به انگلیس
کودکان  - خبرگزاری رویترز گزارش داد: کمیته حقوق کودکان سازمان ملل متحد نسبت به قاچاق کودکان آفریقایی و آزار جنسی آن‌ها از سوی اتباع انگلیس هشدار داد و از لندن خواست تا اقدامات جدی‌تری را برای مقابله با این معضل صورت دهد.

به گزارش ایرنا به نقل از رویترز، «کریستن سندبرگ» رئیس کمیته حقوق کودکان سازمان ملل متحد گفت: 'ما نگران گزارش‌هایی هستیم که از ربوده شدن صدها کودک آفریقایی از خانواده‌هایشان و قاچاق آن‌ها به انگلیس، به‌ویژه لندن برای انجام آیین مذهبی حکایت دارد.'
وی افزود که قاچاق به‌قصد برگزاری آیین مذهبی بخشی از یک مشکل بزرگ‌تر به شمار می‌رود که بر اساس آن هزاران کودک به انگلیس منتقل‌شده و درنهایت طعمه آزار و سوءاستفاده جنسی قرار می‌گیرند.
«کریستن سندبرگ» از دولت انگلیس خواست تا ظرفیت‌های قانونی و قضایی‌اش را برای شناسایی و دادرسی علیه قاچاق کودک به‌قصد آزار جنسی و یا برگزاری آیین مذهبی تقویت کند .
رئیس کمیته حقوق کودکان سازمان ملل متحد همچنین نسبت به سفر اتباع انگلیسی به کشورهای خارجی با قصد سوءاستفاده جنسی از کودکان هشدار داد و عنوان کرد که انگلیس بایستی اقدامات جدی‌تری را برای شناسایی، تحقیق و شکایت از اتباع انگلیسی که به دست داشتن در چنین جرائمی متهم هستند صورت دهد.
در همین حال خبرگزاری فرانسه نیز گزارش داد که تاکنون شمار زیادی از کودکان آفریقایی برای شرکت در برگزاری آیین جادوگری موسوم به «وودوو» به انگلیس منتقل‌شده و سپس مورد آزار جنسی قرارگرفته‌اند.
این خبرگزاری به قتل «ویکتوریا کلایمبی» توسط نزدیکانش در سال 2000 اشاره و عنوان کرد که آن‌ها او را یک جادوگر تصور می‌کردند.
پیش‌ازاین یک خبرنگار بی.بی.سی که خود را به‌عنوان خریدار کودک جا زده و برای تحقیق به اوگاندا سفرکرده بود، در گزارش خود عنوان می‌کند که بهای هر کودک ربوده‌شده 15 هزار دلار برآورد می‌شود.
دولت انگلیس می‌گوید که قوانین جدیدی را علیه افرادی که سابقه آزار جنسی و یا هرگونه ارتباط با این جرم‌دارند به اجرا گذاشته است.

کد مطلب: 56820
زمان انتشار: سه شنبه 13 تیر 1396 - 08:30:38
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 8-4

دیگر مطالب