به روز شده: 3 دقیقه قبل
کد مطلب: 57324
زمان انتشار: سه شنبه 10 مرداد 1396 - 10:17:46

معاون بهزیستی : به ازای هر یک کودک 9 متقاضی فرزندخواندگی وجود دارد

معاون بهزیستی : به ازای هر یک کودک 9 متقاضی فرزندخواندگی وجود دارد
کودکان  - معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی گفت: به ازای یک کودک در مراکز نگهداری بهزیستی، 9 زوج در نوبت پذیرش فرزندخوانده قرار دارند.

به گزارش ایرنا، حبیب الله مسعودی فرید روز سه شنبه در بازدید از مرکز نگهداری کودکان و نوزادان شهرکرد افزود: هم اینک 10 هزار کودک بی سرپرست و بدسرپرست در مراکز کودکان بهزیستی کشور نگهداری می شوند.
وی با بیان اینکه 590 مرکز نگهداری کودکان بدسرپرست و بی سرپرست در کشور فعال است، افزود: در اوایل انقلاب 16 هزار کودک در مراکز بهزیستی کشور نگهداری می شدند.
وی افزایش فرزندخواندگی و همچنین اجرای طرح امین موقت را مهمترین گام برای کاهش جمعیت کودکان بی سرپرست و بدسرپرست در مراکز بهزیستی عنوان کرد.
به گفته وی 87 درصد کودکانی که در این مراکز نگهداری می شوند پدر یا مادر شناخته شده دارند که به دلیل اعتیاد یا زندانی شدن خانواده، سرپرستی این کودکان به مراکز بهزیستی واگذار می شود و واگذاری این کودکان به خانواده جدید نیز امکان پذیر نیست.
مسعودی فرید افزود: تعدادی از کودکان نیز به دلیل کودک آزاری از طرف خانواده ها به مراکز واگذار می شوند که در صورت رفع مشکلات خانواده کودکان، سرپرستی آنان با توجه به حکم قضائی به خود خانواده ها انجام می گیرد.
وی اظهار کرد: بیشتر خانواده های پشت نوبت فرزندخواندگی در کشور متقاضی نوزاد یا کودک زیر یک سال هستند که این امر با توجه به کم بودن تعداد نوزادان در مراکز بهزیستی امکان پذیر نیست.
به گزارش ایرنا، هم اکنون یک مرکز نگهداری نوزادان و کودکان بی سرپرست و بد سرپرست در استان چهارمحال وبختیاری فعال است که براساس آمار بهزیستی استان بیش از 200 خانواده متقاضی دریافت فرزند خوانده هستند.

کد مطلب: 57324
زمان انتشار: سه شنبه 10 مرداد 1396 - 10:17:46
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 7-1

دیگر مطالب