به روز شده: 13 ساعت و 10 دقیقه قبل
کد مطلب: 57470
زمان انتشار: چهارشنبه 18 مرداد 1396 - 10:25:26

نگرانی صلیب سرخ جهانی از شدت گرفتن حمله به غیرنظامیان یمن

حقوق بشر  > جهان  - کمیته صلیب سرخ جهانی با صدور بیانیه ای نگرانی شدیدی خود را از گسترش هدف قرار گرفتن مناطق مسکونی یمن اعلام کرد.

به گزارش واحد مرکزی خبر به دنبال گسترده تر شدن حملات هوایی متجاوزان سعودی امریکایی به مناطق مسکونی در یمن، ­کمیته صلیب سرخ جهانی نگرانی شدید خود را از افزایش حملات به غیرنظامیان  و مناطق غیرنظامی یمن اعلام کرد.
به گزارش خبرگزاری دولتی یمن از صنعا، کمیته صلیب سرخ جهانی روز سه شنبه با صدور بیانیه ای، ضمن ابراز نگرانی  شدیدی خود از گسترش هدف قرار گرفتن مناطق مسکونی یمن، تاکید کرد که در جدیدترین حملات به مناطق مسکونی یمن، 9 عضو یک خانواده یمنی کشته شدند و سه تن دیگر که از 3 تا 80 سال سن دارند، به شدت زخمی شدند.
«الکساندر ویت» رئیس دفتر نمایندگی صلیب سرخ جهانی در یمن تاکید کرد "همکاران ما عازم روستای «محضه» در اطراف استان مرزی صعده در مرزهای مشترک یمن با عربستان سعودی بودند که مشاهده کردند یک خانه مسکونی در این منطقه در اثر حملات هوایی، با خاک یکسان شده است و در محل اصابت بمب در این خانه  یک حفره بسیار بزرگی ایجاد شده است."
این مسئول بین المللی در بخش دیگری از بیانیه خود خاطر نشان کرد شاهدان گفتند که این خانه مسکونی بامداد روز چهارم اوت هدف حمله قرار گرفت.
رئیس دفتر نمایندگی صلیب سرخ جهانی با محکوم کردن گرایش به هدف قرار دادن اماکن عمومی مانند بازارها و خانه های مسکونی، تصریح کرد این اقدامات با اصول اساسی قوانین (بین المللی) حاکم بر منازعات مسلحانه تناقض دارد و باید این اقدامات را متوقف کرد. وی تاکید کرد غیرنظامیان یمن بهای بسیار سنگینی در جنگ می پردازند.
کمیته صلیب سرخ جهانی همچنین از تمامی طرف های درگیر در جنگ یمن خواست حین اجرای عملیات های نظامی، بسیار با احتیاط عمل کنند تا غیرنظامیان و مناطق غیرنظامی در امان بمانند.

کلید واژه: یمن
کد مطلب: 57470
زمان انتشار: چهارشنبه 18 مرداد 1396 - 10:25:26
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 8+2

دیگر مطالب
گفتگو
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد