به روز شده: 7 ساعت و 58 دقیقه قبل
کد مطلب: 59028
زمان انتشار: چهارشنبه 19 مهر 1396 - 11:28:27

آغاز کمپین بین‌المللی تحریم امارات به‌دلیل جنایت جنگی در یمن

آغاز کمپین بین‌المللی تحریم امارات به‌دلیل جنایت جنگی در یمن
حقوق بشر  > جهان  - کمپین بین‌المللی تحریم امارات به دلیل نقض حقوق بشر در داخل و جنایت جنگی در یمن آغاز به کار کرد.

به گزارش  تسنیم به نقل از شبکه تلویزیونی الجزیره قطر، کمپین بین المللی تحریم امارات با عنوان "بردگی مدرن در امارات..زمان تحریم فرا رسیده است"، از روز سه شنبه آغاز شد.

این کمپین شامل یک سری برنامه ها و فعالیت های رسانه ای و تبلیغاتی برای شناساندن چهره واقعی امارات به افکار عمومی غرب است.

این کمپین یاد آور شد: امارات پرونده سیاهی در زمینه حقوق بشر نظیر تسهیل تجارت انسان، به بردگی کشیدن مدرن کارگران آسیایی، ارتکاب جنایت جنگی در یمن و حمایت مالی از گروههای تروریستی در مناطق شاهد درگیری در خاورمیانه دارد.

این کمپین همچنین فیلم کوتاهی را منتشر کرد که حاوی اطلاعاتی درباره اوضاع کارگران در امارات و شرایط دشوار آنها در این کشور است؛ به گونه ای که این کارگران از حقوق اساسی خود برخوردار نیستند و دستمزد عادلانه نمی گیرند و استراحت ندارند و به آنها زیاد اجازه داده نمی شود که برای دیدار خانواده هایشان به مرخصی بروند.

در این فیلم آمده است: امارات در تلاشی شکست خورده برای زیبا سازی وجهه خود در اواخر سپتامبر گذشته قانونی را به سرعت از تصویب گذراند که مدعی حفظ حقوق کارگران است.

قرار است این کمپین دهها برنامه رسانه ای نوشتاری و تصویری برای برملا کردن آنچه در زمینه حقوق بشر در امارات می گذارد، پخش کند.

وکلای انگلیسی چند سازمان حقوق بشر اروپایی در نشست خود - به موازات برگزاری نشست شورای حقوق بشر سازمان ملل در ماه گذشته در ژنو- گفتند که مسئولان اماراتی سیاست هدفمندی را برای شکنجه شهروندان و اتباع خارجی مقیم این کشور و بدرفتاری با آنها دنبال می کنند.

این وکلا وجود زندان های سری در امارات را فاش کردند که در آن انواع شکنجه علیه بازداشت شدگان اعمال می شود.

آنها همچنین از سیاست سرکوبگرانه مسئولان اماراتی برای مقابله با آزادی بیان و ربودن سری افراد بدون هرگونه محاکمه قضایی سخن گفتند.

سازمان بین المللی "فرانت لاین دیفندرز" پیشتر گفت که موارد نقض گسترده حقوق بشر در امارات را ماه گذشته ثبت و طی گزارشی به سازمان ملل متحد داده است.

این سازمان بین المللی مدافع حقوق بشر گفت که موارد بازداشت خودسرانه و محاکمه های گروهی و تعرض به خانواده مدافعان حقوق بشر در امارات را ثبت کرده است.

این درحالی است که امارات در قالب ائتلاف تحت فرماندهی عربستان از حدود سه سال پیش در تجاوزگری همه جانبه به یمن شرکت دارد.

در جریان حملات ائتلاف سعودی تاکنون هزاران غیرنظامی یمنی جان باخته یا زخمی شده اند و میلیونها نفر دیگر نیز آواره شده اند.

در سایه محاصره ائتلاف سعودی علیه یمن، این کشور به شدت از کمبود کالاهای اساسی و دارو رنج می برد و بیش از دو هزار نفر بر اثر شیوع وبا جان باخته اند براساس برآورد سازمان ملل، نیم میلیون نفردیگر نیز تا پایان سال جاری میلادی به وبا مبتلا خواهند شد.

امارات جنوب یمن از جمله شهر عدن را در اشغال خود دارد و پیشتر منابع یمنی وجود زندانهای سری امارات در یمن را برملا و تصاویری از شکنجه شدن یمنی ها توسط نظامیان اماراتی در این زندانها را منتشر کردند.

کلید واژه: یمن - جنایات جنگی
کد مطلب: 59028
زمان انتشار: چهارشنبه 19 مهر 1396 - 11:28:27
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5-3

دیگر مطالب
گفتگو
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
یک وکیل دادگستری مطرح کرد؛
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
سکینه سادات پاد
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد