به روز شده: 8 ساعت و 24 دقیقه قبل
کد مطلب: 60201
زمان انتشار: شنبه 4 آذر 1396 - 20:09:34

نماینده ارامنه جنوب: حقوق شهروندی در ایران برای همه اقلیت های دینی وجود دارد

نماینده ارامنه جنوب: حقوق شهروندی در ایران برای همه اقلیت های دینی وجود دارد
اقلیت ها  - نماینده مسیحیان ارامنه جنوب در مجلس شورای اسلامی با اشاره به سهم بالای اقلیت های دینی در امور سیاسی ایران گفت: حقوق شهروندی در جمهوری اسلامی ایران با تصریح قانون اساسی برای همه اقلیت های دینی وجود دارد.

به گزارش ایرنا، «ژرژیک آبرامیان» امروز - شنبه - در دیدار «یانوش لواندوفسکی» رئیس هیأت روابط با ایران پارلمان اروپایی با بیان این مطلب، به نقش پر رنگ اقلیت های دینی در روند قانونگذاری در جمهوری اسلامی ایران اشاره و تصریح کرد: نمایندگان دیگر ادیان در مجلس شورای اسلامی حضور فعال دارند و مطابق قانون اساسی با نمایندگان مسلمان برابر هستند.
نماینده مسیحیان ارامنه جنوب در مجلس در ابتدای این دیدار با ابراز خرسندی از تداوم مناسبات میان پارلمان اروپا با نمایندگان اقلیت های مذهبی در مجلس شورای اسلامی گفت: امیدواریم با گفت و گو و رایزنی های مستمر نمایندگان پارلمان ها شاهد تقویت و ارتقاء سطح مناسبات پارلمانی ایران و اروپا باشیم.
آبرامیان افزود: حقوق شهروندی درجمهوری اسلامی ایران با تصریح قانون اساسی برای همه اقلیت های دینی وجود دارد و در این راستا نمایندگان اقلیت های مجلس شورای اسلامی از تمام ظرفیت های قانونی خود برای احقاق حق موکلین خود استفاده می نمایند.
آبرامیان با تاکید بر مشارکت اقلیت های دینی در امور سیاسی کشور، افزود: اقلیت های دینی سهم بسزایی در امور سیاسی جامعه ایران دارند و در سطوح مختلف نهادهای سیاسی، مدنی ایران نقش موثر ایفا می کنند.
این نماینده مجلس از توسعه و گسترش تبادلات فرهنگی فی مابین استقبال کرد و گفت: ما از هرگونه فعالیت در راستای توسعه و گسترش مراودات فرهنگی و اقتصادی با پارلمان اروپا استقبال و حمایت می کنیم.
«یانوش لواندوفسکی» رئیس هیأت روابط با ایران در پارلمان اروپایی نیز دراین دیدار از گسترش همکاری و تعامل پارلمان اروپا با جمهوری اسلامی ایران در حوزه های مختلف استقبال و افزود: پارلمان اروپا آماده همکاری و تعامل در زمینه فرهنگی، اجتماعی و سیاسی با ایران است.
به گزارش خانه ملت، در دیدار امروز «ژرژیک آبرامیان» نماینده مسیحیان ارامنه جنوب در مجلس و «یانوش لواندوفسکی» رئیس هیأت روابط با ایران در پارلمان اروپایی، نمایندگان دیگر اقلیت های مذهبی در مجلس شورای اسلامی از جمله «کارن خانلری» نماینده مسیحیان ارامنه شمال ایران ،«اسفندیار اختیاری» نماینده زرتشتیان ایران ،«سیامک مره صدق» نماینده کلیمیان و «یوناتان بت کلیا» نماینده آشوریان حضور داشتند و نقطه نظرات خود را نیز بیان کردند.

کد مطلب: 60201
زمان انتشار: شنبه 4 آذر 1396 - 20:09:34
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 9+3

دیگر مطالب