به روز شده: 1 دقیقه قبل
کد مطلب: 60462
زمان انتشار: یکشنبه 12 آذر 1396 - 08:57:12

سخنگوی انصارالله: سعودی ها و صالح در صدد راه اندازی کودتا بودند

سخنگوی انصارالله: سعودی ها و صالح در صدد راه اندازی کودتا بودند
بیداری اسلامی > یمن  - سخنگوی انصارالله یمن با اعلام اینکه اطلاعاتی در دست داریم که نشان می دهد علی عبدالله صالح با عربستان ارتباط دارد، افزود که سعودی ها و صالح در صدد راه اندازی کودتا بودند.

به گزارش مهر به نقل از المیادین، سخنگوی جنبش انصارالله یمن اعلام کرد که دستگاه های امنیتی با همکاری قبایل، مراکزی را که شبه نظامیان وابسته به کنگره مردمی یمن به ریاست علی عبدالله صالح در صنعاء پایتخت یمن بر آنها سیطره یافته بودند پس گرفتند.

«محمد عبدالسلام» شنبه شب در گفتگو با شبکه المیادین با اشاره به اینکه امنیت بر شهر صنعا حکمفرما شده و دستگاه های رسمی، موسسات دولتی در این شهر را به کنترل خود درآوردند، افزود: مردم یمن به درخواست شبه نظامیان (هواداران صالح) برای برپایی تجمع اعتراض آمیز پاسخ مثبت ندادند.

وی همچنین با اعلام اینکه اطلاعاتی در دست داریم که نشان می دهد علی عبدالله صالح با عربستان ارتباط دارد، افزود که سعودی ها و صالح در صدد راه اندازی کودتا بودند و اقدام کنونی آنان نیز برای همین منظور صورت می گیرد.

سخنگوی انصارالله اظهار داشت: ریاض برای (آموزش هواداران صالح) اقدام به برپایی اردوگاه های آموزشی کرده بود.

عبدالسلام تاکید کرد: سخنان صالح که مشروعیت را در مجلس نمایندگان قدیم خلاصه کرده است به این معناست که وی می خواهد قدرت را به پسرش منتقل کند.

وی همچنین گفت: با توجه به اظهاراتی که رئیس حزب کنگره لحظاتی پیش بیان کرد ثابت شد که مشکل بر سر حمله به چند خانه و مسجد نیست بلکه مشکل فراتر از این حرف ها است و مربوط به روابط وی با کشورهای متجاوز می شود.

گفتنی است که نیروهای کنگره ملی یمن که علی عبدالله صالح از اعضای ارشد آن محسوب می شود، اخیرا اقدامات تحریک آمیزی را در صنعاء آغاز کرده اند.

در همین راستا، رهبر انصارالله یمن روز شنبه با اشاره به حوادث صنعا اعلام کرد: نیروهای هرج و مرج طلب به دنبال آشوب، قتل و جنایات در راستای طرح های خرابکارانه هستند.

«عبدالملک الحوثی» گفت: خطاب به ساکنان صنعا می گوییم که در کنار شما هستیم. همچنین نهادهای امنیتی در کنار شما هستند و تمام تلاش خود را برای تثبیت امنیت به کار می بندیم. صنعا از امنیت و ثبات برخوردا بود تا امروز که شبه نظامیان دست به اقدامات خرابکانه زدند. امنیت حاکم بر صنعا شامل همه بدون استثنا بود. از همکاری نیروهای امنیتی و ساکنان پایتخت تمجید می کنیم و امیدواریم که ادامه داشته باشد و تقویت شود.

وی افزود: از این شبه نظامیان و رهبر آنها می خواهیم که به عقلای کنگره ملی روی آورند. سخنان رهبر شبه نظامی تعدی کننده بسیار بد بود. هدف قرار دادن مراسم گرامیداشت ولادت پیامبر گرامی اسلام(ص) اقدام شنیعی بود اما ما صبر کردیم و از آن چشم پوشی کردیم. حرفهای رهبر شبه نظامیان دعوت به فتنه و آشوب و درگیری و کراهت و کینه توزی، دشمنی و کذب بود.

کلید واژه: عربستان سعودی - یمن
کد مطلب: 60462
زمان انتشار: یکشنبه 12 آذر 1396 - 08:57:12
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 8+1

یادداشت
۴۰ سال پیروزی
۴۰ سال پیروزی
سیدعبداله متولیان
نمایش اقتدار یمنی‌ها
نمایش اقتدار یمنی‌ها
سید هادی سیدافقهی
یمن، مرگ خاموش یک ملت
یمن، مرگ خاموش یک ملت
محسن پاک آئین