به روز شده: 18 دقیقه قبل
کد مطلب: 60639
زمان انتشار: شنبه 18 آذر 1396 - 14:17:10

شرایط بد و نامساعد زندان های برزیل برای نگهداری زندانیان

 شرایط بد و نامساعد زندان های برزیل برای نگهداری زندانیان
پایش  - یک محقق برجسته برزیلی در گزارشی نوشت: زندان های برزیل شرایط بسیار نامساعد و بدی را برای نگهداری زندانیان دارند.

به گزارش مرکز پایش ستاد حقوق بشر ، سزار مونوز، محقق ارشد برزیلی، 17 آذر 1396 (8 دسامبر 2017) گزارش خود در خصوص شرایط نامساعد زندان های برزیل را درسایت خبری دیده بان حقوق بشر منتشر کرد.

وی بر اساس بازدید ها و مشاهدات خود، شرایط زندان های برزیل در اوایل سال 2015 را این چنین گزارش کرده است: سلول های نمناک و غیر بهداشتی با 6 تخت سیمانی برای 60 نفر که حتی در روی زمین فضای خواب نداشتند.

در یکی از زندان ها در ایالت پرنامبوکو، مسئولیت نگهبانی از سلول ها برعهده یکی از زندانیان منتخب مسئولین بوده و نگهبانان زندان تنها در فضای بیرونی زندان گشت می زدند. مونوز همچنین طی مصاحبه ای با برخی از زندانیان، از چند مورد تجاوز خبر می دهد، در حالی که هیچگونه بررسی و مجازاتی برای مرتکبین اعمال نشده است.

بر اساس اطلاعات جدید منتشر شده، تعداد بازداشتیان زندان های برزیل تا ژوئن 2016 نسبت به دسامبر 2014، 17 درصد افزایش و ظرفیت زندان ها کاهش یافته است.

ژوئن 2016، جمعیت بسیار زیاد بازداشتگاه ها منجر به اسکان 2 و در برخی زندان ها 3 زندانی، در فضای مختص به یک نفر می شد. نگهداری فشرده زندانیان، گسترش بیماری ها را افزایش داده و اداره شرایط را برای مسئولین زندان ها غیرممکن ساخته است.


40 درصد از افراد در حبس، در انتظار محاکمه بوده و بسیاری از افراد نیز بمدت طولانی، در برخی موارد تا چند سال، در بازداشتگاه ها نگه داشته می شدند.

به نوشته دیده بان حقوق بشر، حبس افراد در شرایط نامساعدی که اساسی ترین حقوق بشر را زیر پا گذاشته و  آن ها را در خطر باندهای خلافکار قرار می دهد، سیاست ناعادلانه ای است.

کلید واژه: برزیل - پایش
کد مطلب: 60639
زمان انتشار: شنبه 18 آذر 1396 - 14:17:10
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 7+2

دیگر مطالب
گفتگو
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
دکتر حمیدرضا غلامزاده در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر:
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است