به روز شده: 4 ساعت و 32 دقیقه قبل
کد مطلب: 61108
زمان انتشار: سه شنبه 28 آذر 1396 - 10:58:12

رئیس جمهور ترکیه: بیش از ۱۰ هزار کودک مهاجر در اروپا ناپدید شده‌اند

کودکان  - رئیس جمهور ترکیه گفت: تمدنی که پول، اشیای زینتی و حتی کودکان مهاجران را در بدو ورود به مرزهایش غصب کرده و آنها را مجبور به تغییر دین می‌کند، دیگر حرفی برای گفتن در خصوص انسانیت ندارد.

به گزارش ابنا، رئیس جمهور ترکیه با اشاره به اینکه بیش از ۱۰ هزار کودک مهاجر در اروپا ناپدید شده‌اند، گفت: تمدنی که پول و حتی کودکان مهاجران را در بدو ورود به مرزهایش غصب کرده و آنها را مجبور به تغییر دین می‌کند، دیگر حرفی برای گفتن در خصوص انسانیت ندارد.

رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه که به مناسبت ۱۸ دسامبر، روز جهانی مهاجران در مرکز همایش های آتو در آنکارا سخنرانی می‌کرد با اشاره به این که بیش از ۱۰ هزار کودک مهاجر در اروپا ناپدید شده‌اند، گفت: تمدنی که پول، اشیای زینتی و حتی کودکان مهاجران را در بدو ورود به مرزهایش غصب کرده و آنها را مجبور به تغییر دین می‌کند، دیگر حرفی برای گفتن در خصوص انسانیت ندارد.

وی با اشاره به رواج اظهاراتی همچون اعزام هلی‌کوپتر جنگی به جای کشتی برای نجات جان پناهجویان در اروپا افزود: اروپا تا آن انداره از انسانیت دور شده که با پشت پا زدن به مردی که کودکی درآغوش دارد، باعث افتادن آنها بر روی زمین می شود. زمان آن فرا رسیده که اروپا در رفتار خود بازنگری کند.

رئیس جمهور ترکیه تصریح کرد: اگر چنین اتفاقی در کشور ما می‌افتاد، باور کنید که کشور را بر سرمان خراب می‌کردند. اما ما در حالی که تمام امکانات خود را برای تحصیل بیش از ۶۰۰ هزار کودک پناهجو به کار می‌گیریم برنامه‌های حمایتی از ترکیه متوقف می‌شود.

اردوغان در خصوص تحولات اخیر در رابطه با قدس نیز اظهار داشت: مساله قدس، مساله ای نیست که صرفا با نفرت در قلوب و محکوم کردن لفظی بدون اقدام عملی قابل حل باشد. حتی نمی توانیم مسئولیت خود در این موضوع را تنها به صورت مخالفت شفاهی با تصمیم آمریکا در مورد قدس به جا بیاوریم. مجبور هستیم در خصوص قدس اقدامات قاطع، ملموس و تعیین کننده ای انجام دهیم.

کد مطلب: 61108
زمان انتشار: سه شنبه 28 آذر 1396 - 10:58:12
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 7+1

دیگر مطالب