به روز شده: 24 دقیقه قبل
کد مطلب: 61860
زمان انتشار: یکشنبه 17 دی 1396 - 17:04:29

گریگور چیفت‌چیان: ارامنه زیر پرچم جمهوری اسلامی ایران به صورت برابر زندگی می‌کنند

گریگور چیفت‌چیان: ارامنه زیر پرچم جمهوری اسلامی ایران به صورت برابر زندگی می‌کنند
اقلیت ها  - خلیفه کل ارامنه آذربایجان گفت: امروز همه ما در زیر پرچم جمهوری اسلامی ایران به صورت برابر زندگی می‌کنیم و باید تعاملات و همکاری‌های لازم در راستای پیشرفت کشور را داشته باشیم.

به گزارش ایرنا، گریگور چیفت‌چیان عصر شنبه در جشن میلاد حضرت مسیح (ع) در کلیسای حضرت مریم (س) تبریز که با حضور معاون استاندار آذربایجان شرقی برگزار شد، اظهار کرد: حضور مسؤولان استانی در این جشن باعث دلگرمی همه ماست.
وی با بیان اینکه مسؤولان با خدمات خود آرامش را به جامعه به ارمغان آورده‌اند، افزود: ما نیز به عنوان ارامنه استان خود را در کنار مردم و مسؤولان می‌دانیم و عضوی از کل نظام هستیم.
خلیفه ارامنه آذربایجان با اشاره به اتفاق های اخیر مبنی بر انتخاب بیت‌المقدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی، اظهارکرد: حضرت عیسی مسیح(ع) در فلسطین به دنیا آمده و متولد اورشلیم است ولی شیطان بزرگ و استکبار جهانی می‌خواهند خاک فلسطین را جدا کنند در حالی که فلسطین، اورشلیم و بیت‌المقدس برای همه ادیان بوده و متعلق به فرد و افراد خاصی نیست.
اسقف چیفت‌چیان با تاکید به اینکه ما همه با مسلمانان برادر بوده و از حضور مسؤولان در برنامه‌های خود و در کنار ارامنه خوشحالیم، گفت: این حضور و رسیدگی مسؤولان به امور باعث دلگرمی تک‌تک ما شده است.
وی اعلام کرد: در سایه توجه مسؤولان چند طرح بزرگ اجرا خواهیم کرد که در راستای آرامش هر چه بیشتر است.
خلیفه کل ارامنه آذربایجان گفت: ما این جشن را فرصتی دانسته و برای سلامتی رهبر عزیزمان حضرت آیت‌الله خامنه‌ای و سایر مسؤولان خادم دعا می‌کنیم که برای آرامش و امنیت کشور تلاش می‌کنند.
ایرانی‌های ارمنی یا ارمنیان ایران بزرگترین گروه مسیحیان کشورمان هستند که در تهران، تبریز، ارومیه و اصفهان و سایر شهرها سکونت دارند.
جمعیت ارامنه ایران بین ۸۰ هزار و ۱۲۰ هزار نفر است.
ایرانیان ارمنی تعدادی از فرزندان خود را در دوران دفاع مقدس فدای کشور و انقلاب کردند.

کد مطلب: 61860
زمان انتشار: یکشنبه 17 دی 1396 - 17:04:29
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 8+4

دیگر مطالب