به روز شده: 13 ساعت و 52 دقیقه قبل
کد مطلب: 61988
زمان انتشار: پنجشنبه 21 دی 1396 - 18:38:06

دیده بان حقوق بشر: تعلیق کمک های آمریکا به آنروا کینه توزانه است

 دیده بان حقوق بشر: تعلیق کمک های آمریکا به آنروا کینه توزانه است
حقوق بشر  > جهان  - سازمان دیده بان حقوق بشر تعلیق کمک های آمریکا به آژانس کاریابی و امدادرسانی به آوارگان فلسطینی "آنروا" را تصمیمی کینه توزانه توصیف کرد.

به گزارش تسنیم به نقل از روسیاالیوم ، سازمان دیده بان حقوق بشر از تصمیم آمریکا برای تعلیق کمک های خود به آژانس کاریابی و امدادرسانی به آوارگان فلسطینی "آنروا" انتقاد کرد و این تصمیم را کینه توزانه خواند.
این سازمان در صفحه خود بر روی توییتر نوشت که "آنروا" به 5.3 میلیون آواره فلسطینی خدمات رسانی می کند و این در حالی است که آمریکا 125 میلیون دلار از کمک های مالی خود را که به این آژانس می داد، تعلیق کرده است.
این تصمیم آمریکا بعد از آن اتخاذ شد که تشکیلات خودگردان فلسطین تماس های خود با دولت این کشور را در پی تصمیم ترامپ در به رسمیت شناختن قدس به عنوان سفارت اسرائیل قطع کرد.
این در حالی است که یک مقام ارشد رژیم صهیونیستی ضمن اعلام حمایت از این تصمیم گفت که تل آویو ترجیح می دهد این اقدام به صورت تدریجی انجام گیرد.
ترامپ پیش از این تهدید کرده بود که اگر تشکیلات خودگردان فلسطین به مخالفت با گفت وگو با تل آویو ادامه دهد، آمریکا کمک های مالی خود به تشکیلات خودگردان فلسطین را کاهش خواهد داد.
بر اساس اعلام وبگاه آنروا، آمریکا بزرگترین کشور کمک کننده به این آژانس به شمار می رود و واشنگتن در سال 2016 میلادی وعده داده است تا 370 میلیون دلار به این نهاد سازمان ملل کمک کند

کد مطلب: 61988
زمان انتشار: پنجشنبه 21 دی 1396 - 18:38:06
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 8+2

دیگر مطالب