به روز شده: چند لحظه قبل
کد مطلب: 62016
زمان انتشار: یکشنبه 24 دی 1396 - 15:08:40

ربیعی: امکان پیدا کردن پیکرهای حادثه نفتکش سانچی وجود ندارد

حقوق شهروندی  - مسئول کمیته ویژه پیگیری­ نفتکش سانچی گفت: با وجود میعانات نفتی زیاد ، امکان پیدا کردن پیکرها وجود ندارد.

به گزارش صدا و سیما ؛ علی ربیعی که در چین به سر می برد در مصاحبه تلفنی با بخش خبری سیما با اشاره به 111 هزار تن میعانات گازی، هزار و 956 تن سوخت مازوت و 118 تن گازوئیل در این کشتی افزود: بر اساس نظر چینی ها و­ کارشناسان­ تمام خدمه کشتی در روز نخست در این سانحه جان باخته بودند.
وی گفت: ما بدلیل اینکه امید داشتیم که بتوانیم تعدادی از این خدمه را نجات دهیم کار امدادرسانی را انجام دادیم.
ربیعی با اشاره به اینکه دو پیکر به صورت سوخته شده پیدا شده است ، گفت: درجه حرارت بدنه کشتی­ به­ 900 درجه رسیده است.
وی با اشاره به عمق 200 متری دریا گفت: در حال حاضر کشتی از سر به عمق در حال غرق شدن است و به ­­عمق 110 متری اقیانوس فرو می رود.
ربیعی افزود: شرایط کشتی پس از غرق شدن با توجه به شرایط جوی قابل پیش بینی نیست که به حالت قبل برگردد یا غرق شود.
وی با اشاره به اینکه ما تمام تلاش را انجام دادیم ، گفت: کارشناسان معتقدند که با تنفس گازهای سمی نظیر اسید سولفوریک خدمه کشتی در همان ساعت اول جان خود را از دست داده اند.
ربیعی گفت: با صحبتی که با فرمانده مدیریت بحران چینی داشته ایم از آنها درخواست پیدا کردن پیکرها را کردیم اما معتقدم با وجود این میزان میعانات گازی پیدا کردن این پیکرها امکان پذیر نیست.
 
نفتکش سانچی در حال رفتن به زیر آب است
 نماینده رئیس جمهور در کمیته پیگیری حادثه نفتکش سانچی گفت : در پی انفجارهای پیاپی ، کشتی سانحه دیده سانچی در حال غرق شدن است.
 علی ربیعی در گفتگوی تلفنی با بخش خبری نیمروز شبکه یک سیما گفت:هم اکنون شعله های آتش در این کشتی به ارتفاع 800 متر می رسد و کشتی از سمت دماغه به تدریج در حال رفتن به زیر آب است و با توجه به عمق 115 متری دریا در محل حادثه و طول کشتی ، کارشناسان معتقدند بخشی از کشتی بیرون از آب خواهد ماند یا خواهد شکست.
وی حادثه تصادف کشتی سانچی را به لحاظ حجم محموله موجود در کشتی بی سابقه توصیف کرد و افزود : این کشتی حامل 111 هزار و 510 تن میعانات گازی، 1956 تن مازوت و 118 تن گازئیل بود که براثر این سانحه انفجار شدیدی حاصل شد و این سانحه در نوع خود بی سابقه بود.
ربیعی افزود : با توجه به متصاعد شدن گاز ناشی از آتش سوزی و حرارت بالای داخل کشتی احتمال زنده ماندن ملوانان از ابتدای سانحه عملا غیر ممکن بود اما تمامی تلاش ها برای خارج کردن پیکر این عزیزان متمرکز شد که با توجه به انفجارهای امروز تمامی تلاشها برای ورود به کشتی ناکام ماند.
وی ضمن عرض تسلیت به خانواده های ملوانان کشتی نفتکش سانچی گفت : هر اقدامی که امکان داشت برای خارج کردن پیکر این عزیزان انجام شد اما متاسفانه تلاشها به ثمر نرسید و این عزیزان جان خود را در راه اقتصاد مقاومتی از دست دادند.

کد مطلب: 62016
زمان انتشار: یکشنبه 24 دی 1396 - 15:08:40
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 6-4

دیگر مطالب
یادداشت
حقوق شهروندی فراتر از نشست‌ها
حقوق شهروندی فراتر از نشست‌ها
حسین میرمحمد صادقی
اتحاد راهبردی حوزه و دانشگاه
اتحاد راهبردی حوزه و دانشگاه
سکینه السادات پاد
همه ‌گیری بیماری خشونت
همه ‌گیری بیماری خشونت
حامد حاجي‌ حيدري
گفتگو
قدس شرقی و غربی ندارد| ترامپ،جسد بی جان سازش را مثله مثله کرد
خالد قدومی نماینده حماس در تهران در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر عنوان کرد:
قدس شرقی و غربی ندارد| ترامپ،جسد بی جان سازش را مثله مثله کرد