به روز شده: 15 ساعت و 19 دقیقه قبل
کد مطلب: 62367
زمان انتشار: چهارشنبه 4 بهمن 1396 - 08:33:33

تظاهرات سوئیسی ها علیه سفر ترامپ به داووس

حقوق بشر  > جهان  - هزاران نفر درشهرهای مختلف سوئیس علیه سفر دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا به این کشور برای حضور در مجمع جهانی اقتصاد تظاهرات کردند.


به گزارش ایرنا به نقل از رویترز، سازمان دهندگان چپگرا این تظاهرات را روز سه شنبه و با شعار «مجمع جهانی اقتصاد را در هم بکوبید» و «از ترامپ استقبال نمی شود» برگزار کردند.
ترامپ قرار است روز جمعه در شهر داووس سوئیس در مجمع جهانی اقتصاد سخنرانی کند. این مجمع هر ساله با حضور سران سیاسی و اقتصادی دنیا برگزار می شود.
حدود 20 معترض حصار امنیتی را شکسته و خود را به «مرکز همایش های داووس» رساندند و شعار دادند: «مجمع جهانی اقتصاد را محو کنید.» پلیس این معترضان را متفرق کرد.
بیش از چهار هزار سرباز و یک هزار نیروی پلیس برای تامین مجمع به داووس اعزام شده اند. همچنین در این ناحیه منطقه پرواز ممنوع اعلام شده است.
پلیس اعلام کرد که حدود دو هزار نفر در تظاهرات زوریخ شرکت داشتند. آنان پرچم های مخالفان سرمایه داری و پلاکاردهایی با شعارهایی در حمایت از محیط زیست در دست داشتند.
در شهرهای ژنو، لوزان و فریبورگ هم صدها نفر تظاهرات کردند. معترضان در ژنو به یاد «هیتر هیر» که در شهر شارلوتسویل آمریکا و در خلال درگیری های مخالفان و هواداران برتری نژادی کشته شد، دسته گلی مقابل دفتر نمایندگی دیپلماتیک آمریکا در ژنو قرار دادند.
اوایل ماه ژانویه نیز معترضان علیه سفر ترامپ به سوئیس، در برن پایتخت این کشور تظاهرات کردند.

کلید واژه: سوئیس - دونالد ترامپ
کد مطلب: 62367
زمان انتشار: چهارشنبه 4 بهمن 1396 - 08:33:33
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5-4

دیگر مطالب