به روز شده: 8 ساعت و 59 دقیقه قبل
کد مطلب: 63148
زمان انتشار: چهارشنبه 25 بهمن 1396 - 13:14:51

تحریم دادگاه‌های نظامی رژیم صهیونیستی

حقوق بشر  > جهان  - زندانیان فلسطینی که بدون محاکمه در زندان های اسرائیل بازداشت هستند ، تصمیم گرفتند برای مقابله با سیاست های ظالمانه این رژیم دادگاه های نظامی آن را تحریم کنند .

 

به گزارش  صدا و سیما، مهمترین رویدادهای سرزمین های اشغالی به شرح ذیل است..

تصمیم زندانیان فلسطینی برای تحریم دادگاههای نظامی اسرائیل

شهروندان فلسطینی که در بازداشت اداری ( بازداشت بدون محاکمه ) در زندان های رژیم صهیونیستی هستند ، تصمیم گرفتند دادگاه های نظامی این رژیم را تحریم کنند .
عیسی قراقع رئیس هیئت رسیدگی به امور اسیران فلسطینی در تشکیلات خودگردان فلسطین گفت :« زندانیان فلسطینی که بدون محاکمه در زندان های اسرائیل بازداشت هستند ، تصمیم گرفتند برای مقابله با سیاست های ظالمانه این رژیم دادگاه های نظامی آن را از روز پنجشنبه 15 فوریه تحریم کنند ».
به گزارش خبرگزاری فرانسه از رام الله ، قراقع افزود زندانیان فلسطینی در بیانیه ای از وکلای مدافع خود خواستند از ورود به دادگاه های اسرائیل خودداری کنند ، و این موضع باید موضع ملی و مقدمه ای برای تحریم همه دادگاه های نظامی اسرائیل باشد .
بر اساس قوانین اسرائیل ، تل‌آویو می تواند هر فرد را بدون تفهیم اتهام و محاکمه به مدت شش ماه زندانی کند و این دوره برای مدت نامعلومی قابل تمدید است .فلسطینی ها و فعالان حقوق بشر این تصمیم را نقض آشکار حقوق بشر می دانند .
سازمان های حقوق بشری می گویند اقدام اسرائیل در بازداشت اداری فلسطینی ها نقض آشکار حقوق اساسی آنان است و این امر یکی از عوامل اصلی اعتراض های فلسطینی ها بر ضد اقدامات اسرائیل است .

تظاهرات علیه فساد نتانیاهو

صدها نفر در تل آویو شامگاه سه شنبه با حضور در برابر منزل بنیامین نتانیاهو علیه فساد مالی او تظاهرات کردند .
شبکه 10 تلویزیون رژیم صهیونیستی گزارش داد تظاهرات کنندگان خواستار کناره گیری نخست وزیر این رژیم قدرت شدند.

بیش از 50 بیمار فلسطینی سال 2017 در انتظار روادید پزشکی جان خود را از دست دادند

سازمان جهانی بهداشت و سازمان های غیر دولتی روز سه شنبه اعلام کردند 54 فلسطینی در سال 2017 در حالی جان خود را از دست دادند که منتظر مجوز رژیم صهیونیستی برای خروج از سرزمین های فلسطینی برای درمان بودند.
طبق گزارش مرکز حقوق بشر المیزان مستقر در نوار غزه، در سال های قبل فقط چند مورد مرگ فلسطینی های منتظر دریافت مجوز پزشکی ثبت شده بود.
سازمان جهانی بهداشت نیز اعلام کرد آماری را در اختیار دارد که قابل مقایسه با آمار سال 2016 است.
این آژانس وابسته به سازمان ملل متحد در همین حال در گزارشی اعلام کرد 25 هزار فلسطینی ساکن نوار غزه سال گذشته از اسرائیل درخواست روادید کردند و فقط 54 درصد توانستند در زمان مقرر به پزشک مراجعه کنند. این درصد سال 2016 شصت و دو درصد سال 2012 نود و دو درصد بود.

 

کد مطلب: 63148
زمان انتشار: چهارشنبه 25 بهمن 1396 - 13:14:51
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 7+2

دیگر مطالب