به روز شده: 9 ساعت و 25 دقیقه قبل
کد مطلب: 63156
زمان انتشار: چهارشنبه 25 بهمن 1396 - 14:26:45

عضو مجلس علمایی بحرین: انقلاب بحرین با شعار " اراده ما قدرتمندتر است" ادامه خواهد یافت

عضو مجلس علمایی بحرین: انقلاب بحرین با شعار
بیداری اسلامی > بحرین  - عضو مجلس علمایی بحرین تاکید کرد برای به چالش کشیدن رژیم حاکم در بحرین و هم همپیمانانش انقلاب مردمی بحرین با شعار "اراده ما قدرتمندتر است" ادامه خواهد یافت.

 

به گزارش تسنیم، "شیخ محمد خجسته" عضو ارشد مجلس علمایی بحرین وضعیت رژیم آل خلیفه در بحرین را ناپایدار توصیف کرد و در این خصوص توضیح داد: رژیم آل خلیفه تلاش می‌کند به هم پیمانانش نشان دهد دیگر مشکلی در کشور وجود ندارد و همه امور به حالت عادی بازگشته است و اثری از بحران سیاسی و امنیتی باقی نمانده، به همین دلیل این پیام را به رژیم حاکم و هم پیمانانش می دهیم که مشکلات سیاسی در کشور همچنان ادامه دار هستند و ملت بحرین همچنان در صحنه حضور دارد و خواسته های مشروع خود را مطالبه کرده و خواهان آزادی و استقلال است، مردم تا دست یافتن به خواسته هایشان به مبارزه ادامه خواهند داد.

وی ادامه داد: برخورد رژیم حاکم با مردم بسیار امنیتی تر و شدید تر شده و شاهد افزایش تعداد افراد بازداشت شده و لغو تابعیت شده هستیم به طوری که هم اکنون بیش از 4 هزار نفر در بازداشت هستند و تابعیت بحرینی بیش از 500 نفر نیز لغو شده و 22 حکم اعدام صادر شده است. در این شرایط به رژیم حاکم می گوییم دست به هراقدامی بزنید و هراندازه که سرکوب کنید و هرتعدادی را که محاکمه و بازداشت کنید ما همچنان قویتر از شما خواهیم بود.

شیخ محمد خجسته خطاب به هم پیمانان رژیم آل خلیفه گفت: به همپیمانان این رژیم نیز می گوییم هرقدر که در کنار این رژیم بایستید و از ان پشتیبانی کنید به شما می گوییم اراده ملت بحرین قوی تر از پشتیبانی شما است، به جامعه جهانی نیز می گوییم هرچقدر هم که در برابر نقض حقوق بشر از سوی رژیم آل خلیفه سکوت کنید اراده ما قوی تر سکوت شما خواهد بود . شعار امسال را "اراده ما قدرتمند تر است" است انتخواب کردیم تا این پیام را به همگان برسانیم و به رژیم آل خلیفه بگوییم پرشورتر در عرصه حاضر می شویم و برخلاف ادعای شما این مسئله پایان نیافته است.

این عضو مجلس علمایی بحرین در بخش دیگری از سخنانش گفت: رژیم آل خلیفه به طور کامل از سوی عربستان و امارات پشتیبانی می شود و آمریکا و انگلیس نیز به این رژیم برای دست زدن به  رفتارهای سرکوب گرانه و جنایت های متعدد علیه مردم چراغ سبز نشان داده اند. با این وجود افراط رژیم آل خلیفه در سرکوب مردم و بازداشت های گسترده مردم و روی آوردن به دادگاه های نظامی برای صدور حکم اعدام علیه شهروندان نشان دهنده غرق شدن رژیم حاکم است. انان تا به امروز نتوانسته اند صدای مردم را خواموش کنند و می خواهند از وضعیت کنونی خارج شوند به همین دلیل به رفتارهای سرکوب گرانه ای روی آورده اند که از طرف تمامی سازمان های بین المللی و افکار عمومی جهان غیر قابل قبول هستند.

وی با تاکید بر بحرانی شدن وضعیت رژیم حاکم گفت: رفتارهای سرکوب گرانه آل خلیفه و صدور احکام اعدام نشان می دهد که رژیم حاکم همچون غرق شده ای است که برای نجات یافتن به هر چیزی چنگ می زند. روی آوردن دستگاه قضایی به الصاق اتهامات جدید به شیخ علی سلمان برای باقی نگه داشتن او در زندان و برخورد سخت با شیخ عیسی قاسم نیز به خوبی نشان دهنده عمق بحران موجود در کشور است.

خجسته در پایان تاکید کرد: باقی ماندن شیخ عیسی قاسم در اقامت اجباری نشان می دهد وضعیت کشور بحرانی است، باقی ماندن چهره های شاخص سیاسی و مذهبی در زندان ها نشان می دهد که وضعیت کشور ناپایدار است، وجود 4 هزار زندانی سیاسی و 500 بحرینی سلب تابعیت شده نشان می دهد که وضعیت بحرین ناپایدار است.

 

 

کلید واژه: شیعیان بحرین - بحرین
کد مطلب: 63156
زمان انتشار: چهارشنبه 25 بهمن 1396 - 14:26:45
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 7-2

یادداشت
۴۰ سال پیروزی
۴۰ سال پیروزی
سیدعبداله متولیان
نمایش اقتدار یمنی‌ها
نمایش اقتدار یمنی‌ها
سید هادی سیدافقهی
یمن، مرگ خاموش یک ملت
یمن، مرگ خاموش یک ملت
محسن پاک آئین