به روز شده: 13 ساعت و 31 دقیقه قبل
کد مطلب: 63172
زمان انتشار: جمعه 27 بهمن 1396 - 14:13:00

بیانیه ستاد حقوق بشر در پاسخ به فضاسازی‌های وسیع و خصمانه علیه ایران درباره خودکشی سید امامی

 بیانیه ستاد حقوق بشر در پاسخ به فضاسازی‌های وسیع و خصمانه علیه ایران درباره خودکشی سید امامی
حقوق بشر  > ایران  - ستاد حقوق بشر در پاسخ به فضاسازی ‌های وسیع، غیرمستند و خصمانه در خصوص خودکشی سید امامی علیه جمهوری اسلامی ایران و ایضأ برای اطلاع رسانی صحیح و تنویر افکارعمومی بیانیه ای صادر کرد.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، متن بیانیه ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران به شرح ذیل است:

بسم الله الرحمن الرحیم

پیرو اقدام به خودکشی کاووس سید امامی که به اتهام جاسوسی تحت پوشش فعالیت های محیط زیستی در زندان بسر می‌بُرد، آقای " اریک سولهایم" مدیر اجرایی محیط زیست سازمان ملل متحد ( یونپ-  UNEP)  ضمن اظهار نگرانی از این حادثه اشاره می نماید که « فعالیت در حوزه محیط زیست بخشی از حقوق بشر است و لذا همه موظف به پاسداری از این حق هستند».

وی همچنین تأکید می نماید که : « مدافعان محیط زیست ایران و سرتاسر جهان باید حمایت و احترام شوند».

با توجه به فضاسازی های وسیع و غیرمستند و خصمانه که در این زمینه شده است ، ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران توجه جناب آقای سولهایم را به نکات ذیل جلب می نماید: 

اولأ: 
سازمان ملل و نهادهای تابعه آن واحدهای مردمی (NGO) و یا رسانه ای نیستند، بلکه اساسأ بر پیش فرض متشکل از کشورهای مستقل بنا شده‌اند، لذا باید ضمن احترام به حاکمیت کشورهای عضو، قبل از هر گونه اظهار نظر رسمی، موضوع را با کشور مربوطه در میان گذاشته و نظر رسمی آن کشور را استفسار نمایند. متأسفانه این اقدام نه تنها در این مورد نادیده گرفته شده که بصورت رویّه درآمده است!

ثانیأ: جمهوری اسلامی ایران ، ضمن تأیید ضرورت حمایت و توسعه فعالیت های محیط زیستی ، قویأ نسبت به استفاده پوششی از این فعالیت ها برای مقاصد خصمانه بخصوص تجاوزات نظامی و اقدامات تروریستی هشدار می دهد. از سازمان ملل و نهادهای مربوطه انتظار می رود به آمریکا و تمام کشورهایی که صرفأ از عنوان "مدافع محیط زیست"  سوء استفاده نموده و مقاصد غیرقانونی و خصمانه و تجاوزکارانه خود را دنبال می نمایند، اخطار جدی بدهند. در حقیقت اعتبار سازمان ملل و نهادهای تابعه آن قربانی حقیقی این سوء استفاده ها می باشند.

ثالثأ: سوء استفاده وسیع تری در این زمینه با تسامح غیر قابل توجیه سازمان ملل همراه شده است و آن پوشش فعالیت های تروریستی با برچسب "مدافعان حقوق بشر" است. دبیر کل سازمان ملل و همکاران ایشان حتمأ مطلع هستند که در سال های اخیر کسانی که در عضویت سازمان های تروریستی بسیار خطرناکی مانند منافقین، پژاک، کومله، ریگی و امثال آنها بوده اند مرتکب جنایات متعددی علیه شهروندان بیگناه ایرانی شده اند و مساجد و حسینیه ها را که مملو از عبادت کنندگان بوده است منفجر نموده اند که متأسفانه در گزارش های رسمی (نمایندگان حامل مسئولیت) آن سازمان به عنوان مدافعان حقوق بشر مورد حمایت قرار گرفته اند!

رابعأ: میزان تأکید و اهمّیت جمهوری اسلامی به مسائل حفظ محیط زیست که منبعث از تعالیم دین مبین اسلام است، از اختصاص حجم وسیع بودجه سالانه به این امر، کاملأ روشن است. انتظار ما حمایت صادقانه و بدور از آلودگی های مغرضانه کشورهای خطرناک و دشمن محیط زیست مانند ایالات متحده آمریکا و برخی وابستگان آن نسبت به حفظ واقعی محیط زیست می باشد. 

در پایان نیازی به تأکید نیست که ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران دفاع از حقوق تک تک شهروندان خود را که در این بخش شامل متهمین دادسراها و محکومین دادگاه ها و زندانیان می باشد از جمله وظایف ذاتی خود دانسته و با دقت و همکاری تنگاتنگ با مراجع قضایی ذیربط این مسولیت را دنبال کرده و می کند.

امروز در جمهوری اسلامی ایران ستاد حقوق بشر پایگاه اصلی دفاع از حقوق شهروندان است و فعالّیت های صادقانه این ستاد باعث شده تا مرجع تظلمات تک تک شهروندان چه در داخل ایران و چه بیرون از مرزها باشد.

کد مطلب: 63172
زمان انتشار: جمعه 27 بهمن 1396 - 14:13:00
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5+1

دیگر مطالب