به روز شده: 13 ساعت و 47 دقیقه قبل
کد مطلب: 63775
زمان انتشار: شنبه 19 اسفند 1396 - 15:53:02
سید محمدعلی حسینی در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر عنوان کرد:

تریبون شورای حقوق بشر برای ایران یک فرصت است|ایران همواره نقش موثری در امر حقوق بشر داشته است

تریبون شورای حقوق بشر برای ایران یک فرصت است|ایران همواره نقش موثری در امر حقوق بشر داشته است
حقوق بشر  > ایران  - یک کارشناس مسائل حقوق بشر اروپا وضعیت شورای حقوق بشر سازمان ملل را برای پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر بررسی کرده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی  ستاد حقوق بشر، سیدمحمد علی حسینی سفیر اسبق کشورمان در ایتالیا، درباره برگزاری سی هفتمین نشست شورای حقوق بشر، در پاسخ به این سوال که نشست های هرساله این شورا را چه طور ارزیابی می کنید گفت: «آنچه در این شورا مطرح می شود را نمی توان مستقل از تاثیرات سیاسی و نگاه ابزاری قدرت های جهانی مدعی حقوق بشر دانست. در عین حال، تریبون موجود در این شورا فرصتی را برای مسئولین ذیربط جمهوری اسلامی فراهم آورده تا اولا بتوانند موضع اصولی خود را نسبت به تحولات مهم منطقه ای و جهانی از نگاه حقوق بشری و حقوق بشردوستانه ای تبیین و روشن نمایند. ثانیا ضمن روشنگری نسبت به واقعیت تحولات موجود، پرده از چهره فریبنده و بزک کرده طرف های مدعی حقوق بشر بویژه مدعیان آمریکایی و برخی از کشورهای اروپایی و وابسته های منطقه ای آنان بردارند و تصویر حقیقی آنان را که از نقض کنندگان فاحش حقوق بشر و  حقوق بشر دوستانه در داخل و خارج از مرزهای خود هستند، به نمایش گذارند و ثالثا راهکارهای عینی و موثری را برای ارتقاء وضعیت حقوق بشر در جهان ارائه نمایند.

وی در ادامه گفت: «از سوی دیگر این نکته نیز باید مورد توجه سایر اعضاء مستقل شورای حقوق بشر قرار گیرد که با همکاری و اهتمام جدی، تلاش نمایند تا وضعیت شورا را بهبود بخشند و در حد توان خویش غبار غم و نومیدی را از چهره حامیان حقیقی حقوق بشر پاک‌نمایند.»

محمد علی حسینی

سخنگوی اسبق وزارت خارجه کشورمان در ارزیابی عملکرد اعضای شورای حقوق بشر در قبال نقض فاحش حقوق بشر در یمن و خاورمیانه گفت: «متاسفانه باید اذعان کرد که عملکرد بسیاری از کشورها در قبال تحولات منطقه غرب آسیا و خاورمیانه بویژه تجاوز به یمن و کشتار و سرکوب مردم بی گناه و بی دفاع آن عملکردی تاسف بار و غیرقابل دفاع است. یقینا اگر تلاش مشترک و جدی کشورها در حمایت از ملت مظلوم یمن را شاهد بودیم، رژیم متجاوز سعودی و حامیان فاسد و جاه طلب آن به خود اجازه نمی دادند جنایات خود علیه مردم این کشور را تا این وسعت ادامه دهند.»

حسینی در نهایت تاکید  کرد که ایران همواره نقش فعالی در این شورا داشته و تلاش کرده تا از این تریبون بین المللی و فرصت کم نظیر، حداکثر بهره برداری را بنماید. می توان گفت توفیقات ما به میزان تلاش و کوششی بوده که داشته ایم و بنظر می رسد با برنامه ریزی  و بکار گیری ابتکارات جدید از جمله تقویت رایزنی ها و همکاری های حقوق بشری با کشورهایی که دیدگاه و مواضع نزدیکتری با ما دارند، می توانیم نقش موثرتری در این شورا ایفاء نماییم.

 

 

کد مطلب: 63775
زمان انتشار: شنبه 19 اسفند 1396 - 15:53:02
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 8+4

دیگر مطالب