به روز شده: 13 ساعت و 37 دقیقه قبل
کد مطلب: 63847
زمان انتشار: دوشنبه 21 اسفند 1396 - 16:14:54

کاظم غریب آبادی: کشورهای اسلامی و عضو عدم تعهد باید حقوق بشر را از یوق کشورهای غربی آزاد کنند/ فیلم

حقوق بشر  > ایران  - معاون امور بین الملل دبیر ستاد حقوق بشر با اشاره به حمایت بسیاری از کشورها از دستاوردهای حقوق بشری ایران گفت: باید کشور‌های مستقل و کشور‌های عدم تعهد و کشور‌های اسلامی دست به دست هم بدهند و حقوق بشر را از یوق این کشور‌های غربی که درصدد تحمیل سبک زندگی غربی هستند آزاد کنند و نجات دهند.

 

 

 

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، کاظم غریب آبادی معاون امور بین الملل دبیر ستاد حقوق بشر در حاشیه جلسه  ظهر امروز ( سه شنبه) شورای حقوق بشر اظهار داشت: اجلاس شورای حقوق بشر سازمان ملل عمومأ سالی سه بار برگزار می‌شود و هر بار هم حدود ۴ هفته به طول می‌انجامد. 

وی با بیان اینکه ما امروز در هفته سوم اجلاس شورای حقوق بشر هستیم که در روز اول آن وضعیت حقوق بشر در ایران مطرح می شود، افزود: از آنجا که خانم جهانگیر که گزارشگر ویژه وضع حقوق بشر در ایران بودند در تاریخ ۲۲ بهمن به علت سکته قلبی فوت کردند یک نفر از دفتر کمسیر عالی حقوق بشر به نمایندگی از خانم جهانگیر گزارش او را ارئه کردند، البته این گزارش محتوایی نبوده بلکه از نظر شکلی بوده است.

وی تصریح کرد: نمایندگان برخی کشور‌ها هم در انتقاد از وضعیت حقوق بشر در ایران و بسیاری هم در حمایت از ایران نظرات خود را بیان کردند.

غریب آبادی در ادامه تأکید کرد: دکتر محمدجواد لاریجانی هم به عنوان رئیس هیأت ایرانی مواضع ایران را هم در خصوص وضعیت حقوق بشر در ایران و هم در مورد انتقادات و چالش‌هایی که ما نسبت به حقوق بشر وارد می‌دانیم، مطرح کردند.

وی خاطرنشان کرد: از جمله نکته‌ای که به آن اشاره شد و نکته مهمی هم بود این است که از موضوع حقوق بشر به عنوان یک ابزار سیاسی استفاده می‌شود و غربی‌ها و آمریکایی‌ها آن چیزی را که خودشان در قالب استاندار‌های حقوق بشری خودشان معرفی کرده اند را هم درصدد تحمیل به آن هستند.

معاون دبیر ستاد حقوق بشر افزود: باید کشور‌های مستقل و کشور‌های عدم تعهد و کشور‌های اسلامی دست به دست هم بدهند و حقوق بشر را از یوق این کشور‌های غربی که درصدد تحمیل سبک زندگی غربی هستند آزاد کنند و نجات دهند. از سوی دیگر ایران اقدامات زیادی را هم در حمایت از موضوعات حقوق بشری انجام داده و در متن تفصیلی تری ادعا‌ها و اتهاماتی که وارد شد را پاسخ دادیم که متن آن بین هیأت‌های دیگر کشور‌ها توزیع شد.

وی همچنین گفت: یک مطلب حدود ۲۰ صفحه‌ای درباره دستاورد‌های حقوق بشر در حوزه‌های فرهنگی، سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و مدنی ایران تهیه و بین هیأت‌های اعزامی دیگر کشور‌ها توزیع شد.

غریب آبادی در پایان گفت: یکی از ایرادات اصولی که ما به این گزارش وارد می‌دانیم این است که فقط نکات سلبی و منفی آن هم بر مبنای استنادات منابع غربی و گروه‌های معارض در مورد حقوق بشر ایران اشاره کرده و از بسیاری از دستاورد‌ها و پیشرفت‌های ایران به صورت عامدانه غفلت کرده است.

 

 

کد مطلب: 63847
زمان انتشار: دوشنبه 21 اسفند 1396 - 16:14:54
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 8+2

دیگر مطالب