به روز شده: 14 ساعت و 13 دقیقه قبل
کد مطلب: 63967
زمان انتشار: دوشنبه 28 اسفند 1396 - 10:22:17

ترور یک فعال حقوق بشر در برزیل/ اعتراض گسترده مردم به خشونت پلیس ریودوژانیرو

ترور یک فعال حقوق بشر در برزیل/ اعتراض گسترده مردم به خشونت پلیس ریودوژانیرو
حقوق بشر  > جهان  - صدها نفر از مردم برزیل روز گذشته در دومین شهر بزرگ این کشور در اعتراض به ترور یک زن فعال حقوق بشر و عضو شورای شهر دست به تظاهرات زدند.

به گزارش  ایرنا به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، 'ماریه فرانکو' و راننده اش چهارشنبه گذشته هنگام بازگشت از مراسمی با موضوع تقویت جایگاه زنان جوان سیاه پوست مورد حمله افراد مسلح قرار گرفته و به ضرب گلوله کشته شدند.
معترضان در زادگاه فرانکو تجمع کرده و به سوی خیابان های اصلی این شهر رفتند. این معترضان همچنین پلاکاردهایی را در حمایت از این دو فرد کشته شده در دست داشتند.
ترور این فعال حقوق بشر نزدیک به یک ماه پس از آن رخ داد که دولت برزیل ارتش را مسئول تامین امنیت شهر ریودوژانیرو کرد. شهری که خشونت فزاینده را در کمتر از دو سال اخیر تجربه کرده است.
ارتش در حالی امنیت شهر ریودوژانیرو را برعهده گرفته که هزاران نیروی آن در خیابان های این شهر مستقر شده اند، اما به نظر می رسد که این اقدام تاثیر چندانی در برقراری امنیت نداشته است چون منتقدان بر این باورند که ژنرال های این کشور تمایلی به حل عوامل ایجاد خشونت در برزیل از جمله فساد مالی فراگیر پلیس ندارند.
خشونت پلیس ریودوژانیرو نیز یکی از مرگبارترین خشونت ها در جهان بوده است. در سال 2016، حدود 925 نفر طی عملیات های پلیس کشته شدند این در حالی است که گروههای حقوق بشری شمار این کشته ها را در سال 2017 بیش از یک هزار نفر اعلام کرده اند. 

کد مطلب: 63967
زمان انتشار: دوشنبه 28 اسفند 1396 - 10:22:17
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 7+2

دیگر مطالب