به روز شده: 14 ساعت و 22 دقیقه قبل
کد مطلب: 63969
زمان انتشار: دوشنبه 28 اسفند 1396 - 10:38:06

سفر کارشناسان حقوق بشر سازمان ملل به ازبکستان

حقوق بشر  > جهان  - رئیس مرکز حقوق بشر ازبکستان از سفر هیأت سازمان بین‌المللی حقوق بشر در تاریخ 21 مارس به «تاشکند» خبر داد.

 

به گزارش فارس ، «اکمل سعیداف» رئیس مرکز حقوق بشر ازبکستان گفت: هیئتی از سازمان بین‌المللی حقوق بشر در تاریخ 21 مارس سال جاری میلادی به «تاشکند» سفر می‌کنند.

وی افزود: امروز دولت ازبکستان از گفت‌وگوهای موثر با هر سازمان بین المللی از جمله در زمینه حقوق بشر استقبال می‌کند.

سعیداف تصریح کرد: فعالیت سازمان بین‌المللی حقوق بشر «هیومن رایتس واچ» در ازبکستان بر اساس حکم دادگاه عالی ازبکستان لغو شد اما با وجود این در سال گذشته این هیئت به سرپرستی «استیو اسوردلوف» محقق مسائل آسیای مرکزی به تاشکند سفر کرده است.

وی گفت: در چند روز آینده نیز این هیئت سازمان بین‌المللی حقوق بشر بار دیگر به ازبکستان سفر می‌کند.  

وی ادامه داد: این سازمان بین‌المللی حقوق بشر علاقمند است فعالیت خود را در ازبکستان دوباره آغاز کند. ولی مجوز برای فعالیت توسط وزارت دادگستری صادر می شود. اما این مورد برای گفتگوهای ما و صدور روادید برای اعضای «هیومن رایتس واچ» و یا سازماندهی دیدارها برای این هیئت در هر منطقه با هر فرد و یا سازمانی در ازبکستان مانعی ایجاد نمی‌کند.

دفتر سازمان بین‌المللی حقوق بشر «هیومن رایتس واچ» در تاشکند در سال 1996 میلادی افتتاح شده است در ماه دسامبر سال 2011 میلادی دفتر سازمان در ازبکستان تعطیل شد.

سازمان بین‌المللی حقوق بشر «هیومن رایتس واچ» یک سازمان غیردولتی است و تخلفات حقوق بشر در بیش از 70 کشور جهان را بررسی و نظرسنجی می کند.

 

 

کد مطلب: 63969
زمان انتشار: دوشنبه 28 اسفند 1396 - 10:38:06
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 8+3

دیگر مطالب